Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitol van az hogy, mosas utan...

Rober xd kérdése:

Mitol van az hogy, mosas utan az autom kifoltosodik?

Figyelt kérdés

Ha letorololom akor eltunik es szep lesz de hogy ujra megmosom ujra foltos lesz.

Mitol van es mit lehet tenni ellene ?



2013. júl. 7. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Vékony vízkőréteg rakódik le ha magától szárad meg. De ha te a vizet letörlöd róla akkor ugye nem tud rászáradni ezért nem lesz vízköves. Nekem a prevent autósampon vált be igazán. Nekem is voltak ilyen gondjaim hogy foltos volt az autó utána, de elkezdtem használni a Preventet és megszűnt a probléma majdnem teljesen. De azért én még mindig áttörlöm mikroszálas törlőkendővel. Így azonnal száradás a hatás és teljesen foltmentes lesz az autó.
2013. júl. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló leírta a probléma megoldását(is)

Egyszer kútvízzel próbáltam kocsit mosni. Képzelheted, milyen lett a fekete kasztni, törlés nélkül.

A titok a desztillált vízben van.Ha tiszta esővízzel mosod/öblíted, csodát látsz.

Ha még le is törlöd mondjuk... szarvasbőrrel...

2013. júl. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, a legfontosabb: kemény a víz..sok benne a mész.Ez teszi a foltosságot.
2013. júl. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért nincs annyi mészkő a vízben, hogy egy kis mosás után jól láthatóan lerakódjon. Szerintem az a mosószer maradványa és egy kis megmaradt kosz. De ha tévedek és mégis olyan kemény a víz, akkor tegyél a mosóvízbe egy kevés ectet és azzal öblítsd le. Az ecet oldja a vízkövet, de nem bántja a fényezést (csinálj próbamosást csak a lökhárítón, meglátod). Vagy szólj be a víznek: Asszed kemény vagy? Nekem ne keménykedjéé!
2013. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!