Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ablaktörlő mechanika javítása?...

Ablaktörlő mechanika javítása? Hogyan? [Bővebben lent]

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is:

Gépjármű típusa: Nissan NOTE 1.4 (2006-os évjárat)


A baj az vele, hogy az ablaktörlő nem működik, néha elindul és (ritkán) fel és le is megy, de utána, mikor jönne a következő törlés beakad lent, próbálkozik felmenni a lapát, de csak kattog, és be van akadva (az első törlés is lassan/akadozva történik).


Szerintem valami be van szorulva, vagy fogalmam sincs.


Próbáltam már WD40-nel fújni, de nem működik.


Valami tipp esetleg, hogyan lehetne megjavítani?

Hol lehetne megjavíttatni?

És körülbelül mennyiért?


Próbáltam már, hogy szétszedtem, kiszedtem a mechanikát a helyéről, de nem tudtam szétbontani (ragasztások, forrasztások stb. miatt).


Sürgős lenne, mivel így nemigen tudom használni az autót, mert ha szakadni kezd az eső az szívás.


Köszönöm!



2013. júl. 7. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:

A motorját megnézted már, nem az van szétesve? Vagy nem törött le néhány fog az áttételéből?

Ha csak a motort veszed le, és kézzel megmozgatod, talán látni fogod, ha akad valahol. Ha ott a baj, akkor legtöbbször a kar tengelyénél szokott berozsdásodni, de annyira, hogy azon a WD-40 se segít, csak a csere!

2013. júl. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Indísd el az ablaktörlést. Ha lassu és még kézzel is alíg tudsz segíteni a motornak akkor azok a forgó csonkszerőségek álltak be amikre a karok csatlakoznak.

Nekem is azok álltak be (bmw e36 ) szétszedtem, volt egy zéger gyűrű és egy gumitömítés alatta. Azokat kiszedtem és fél doboz csavarlazító segített. Mikor már ment kapott teflonos zsírt azóta tökéletes.

Elősször villamos szerelőhöz vittem, mert annyira belassult hogy alíg működött. Utána már annyit sem csinált, csak kattogott a relé.

A villamosos mondta, hogy szoktak ilyet csinálni az ablaktörlők.

2013. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az eddigi segítséget!


Az ablaktörlő mechanikája így néz ki: [link]


Itt a motort (fekete rész) nem tudtam szétszedni, csak a csavarokat kiszedni belőle (speciális csavarok voltak azok is), de pluszba még oda is van ragasztva vagy valami, mert nem jön szét.


Az az igazság, hogy láttam hogy lehet kapni komplett mechanikát (kevés helyen), de elég drága (nem nagyon van rá most pénzem).


Valahogy javítani/javíttatni szeretném.


Valami megoldás? Azt még megpróbálom, amit a 2. válaszoló írt.

Köszönöm!

2013. júl. 7. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:

"azok a forgó csonkszerőségek álltak be" én ezekre írtam a karok tengelye kifejezést, bár fene tudja pontosan mi a nevük. Szóval ami kiáll a motortérből és ráteszed a karokat. Azok szoktak még beállni, mint ahogy a 2. is írta.


A többit meg kár volt privátban is elküldeni...

2013. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na szóval, [link]


Itt le írtam, hogy már a karok sem mozognak, mit kenjek be?

Hol vannak ezen "azok a forgó csonkszerűségek"? Valamelyikőtök bejelölné nekem Paint-tal légy szíves?


[ELNÉZÉST, ha egy értetlen vagyok, de nem igazán értem, pedig kéne]

2013. júl. 7. 21:14
 6/9 A kérdező kommentje:

Esetleg valamelyikőtök vállalná, hogy megpróbálja megcsinálni? (5-10e Ft-ért)?

(Ha BP-n laktok)

2013. júl. 7. 21:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Üdv.

Nézegettem, és külföldön azt mondták a motor is hajlamos berozsdásodni, de inkbb csak az ablaktörlő lapát tengelye ( most helyesen írom :-) nem mozog ami lefogja a mechanikát.


Szereztem egy képet ( note mechanika ) amin bejelöltem ami neked kell a két tengelyt.

[link]


Mint az enyémen azen is biztos van valami zéger gyűrű meg valami tömítés. Ha azokat kiszedted akkor csavarlazító és hosszas játék. Én is wd40 el keztem, de apám azt mondta az erre nem jó, és igaza volt. A csavarlazítót szabályszerően beszívta. kb fél óra és fél doboz csavarlazító kellett. Fújni megvátni míg valamennyi bejut járatni egy kicsit, és megin fűjni. Én fújtam mindenhova nemcsak a tengelyekre, az összes csuklóra még a motor tengelére is... Ártani biztos nem fog.


Amúgy szerintem 5-10 e ért egy sima szerelő is megcsinálja.

2013. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ennyit foglalkoztál vele, mindenképpen kipróbálom, és ha nem lesz jó akkor csak a csere marad.


Még egyszer köszönöm (mindkettőtöknek) a segítséget!

(Ment a zöld pacsi!)

2013. júl. 9. 12:36
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lett jó.

Ütögettem is, de meg van szorulva a tengely, nem mozog fel-le.

Hiába a csavarlazító.

2013. júl. 9. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!