Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le szeretném fújni hőállóval...

Le szeretném fújni hőállóval az 50-es gépem kipufogóját, mennyi kell rá? Illetve hogy ajánlott az eljárás?

Figyelt kérdés

Most is fekete, fekete kerülne rá. Rohad szegényke..:(

Szóval kromofággal nekiesek, az lehozza ami rajta van? Rásegítenék egy drótkefés flexfejjel, vagy mezei drótkefével, vagy csiszolópapírral... (Márt itt elakadtam, mivel teszek jót/rosszat.)


Tehát fémtisztára le szeretném pucolni, aztán csak ráfújom a spray-s hőállót? kb mennyi kellhet rá? 500milis vagy egy liter?


illetve olvastam szokás melegíteni is ha azt a festék megkívánja - kazánba nem tudom helyezni, sajnos nem nagyon tudom melegíteni.


Kizárásos alapon csak a mocira tudnám tenni ráégni. Az is működőképes?


2013. júl. 8. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg a benzin is lehozza a hőálló festéket, de a kromofág is jó. Aztán ezt le kell alaposan mosni róla. Csiszpapírral nekiesel, először durvábbal, aztán finomabbal. Nem kell tükörfényesre csiszolni, az a lényeg, hogy érdes legyen, meg tudjon tapadni a festék. Miután megcsiszkáltad, lepucerálod, fellógatod valahova, és szép, finoman lefújod. Vársz fél órát, megszáradt, jön a kövi réteg. 3-4 réteget érdemes ráfújni, vékonyan, egyenletesen, ne folyjon meg. Aztán ha megszáradt, akkor próbáld meg ne összefogdosni, mert rajta marad az ujjad nyoma. Tedd fel a motorra, és menj vele viszonylag tempósan 1 órát. Attól felmelegszik annyira, hogy rásül. De a legjobb lenne ezt 40 fokban végrehajtani, hamarabb szárad.
2013. júl. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

adam993: Kb hanyasra gondolsz? 120-as durvának megteszi? Finomnak egy 800-as? (Vagy az már túlzás?)

Köszi a választ ment a zöld!:)

2013. júl. 8. 16:25
 3/3 anonim ***** válasza:

A hőállót akkor hozza le a benzin legjobb tudomásom szerint, ha nincs ráégetve a kipufogóra.


Én a helyedben nem csiszolgatnék kézzel: flexre való drótkorong (1500-2000 forint) le fogja hozni valószínűleg, az a rozsdát is rendbe teszi ha nem nagyon mély. Ha apró, de relatíve mély rozsdagödrök vannak, azon úgyis csak szemcseszórással (homokszórás mondjuk) lehetne segíteni), de gondolom akkora felhajtást nem akarsz.

Szóval lepucolod drótkoronggal és felviszed rá a hőállót a dobozon lévő utasítások szerint: szerintem nem kell 3-4 réteg, 1 is elég lehet - viszont nem úszod meg a "ráégetést". A flakonra rá lesz írva, hogy mennyi fok és mennyi idő kell neki, amit én szoktam használni, annak 150 fok 10 percen át a "követelmény".


Ilyet legegyszerűbb lenne villanytűzhelyben produkálni, de ettől a nők frászt szoktak kapni. Szóval ha nincs otthon másra nem használt villanytűzhely, akkor ki kell találni valami mást.

A lényeg, hogy ezeket a hajtógázas sprayket nehogy a felmelegített alkatrészre fújd. Rendes (mármint kinti) hőmérsékleten lefújod, hagyod kicsit száradni, utána lehet "rásütni" úgy ahogy a dobozán le van írva.

2013. júl. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!