Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 97-es Opel Astra...

Van egy 97-es Opel Astra GL-em. Ma mentem vele egyszer csak elkezdett melegedni a motor folyamatosan 95-100fok között volt, az alapjárat 900 körül ingadozott le-fel és sokkal jobban füstöl (csak fehér füst). Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Hozzá tartozik hogy mostanában sűrűn világít egy narancssárga ikon a műszerfalon. A teljesítményén nem vettem észre változást húz ahogy eddig.
2009. okt. 17. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy milyen visszajelző gyulladt ki.


Szerintem vedd elő az autó kézikönyvét, és nézd meg mi lehet a hiba, mielőtt komolyabb baj lenne.

2009. okt. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

egyik srác ezt írta: Válasz "Ez egy tipikus Opel "tulajdonság". A sárga jelzés azt jelenti, hogy a lambda szonda, katalizátor, kipufogó együttesben valami probléma van. Pontosabb információt nem nyújt, meg kell nézetni ezeket a dolgokat szervizben."

Ez okés is lenne de ettől nem kéne szerintem melegednie a motornak.

2009. okt. 17. 23:12
 3/13 anonim ***** válasza:

Ettől nem is melegedhet.


Víz van benne? Ékszíj nem szakadhatott el? Termosztát is lehet rossz.


Most ennyi jut eszembe.

2009. okt. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
termosztát, vagy hengerfejtömítés krepa
2009. okt. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
vizet néztem 3/4ig volt
2009. okt. 17. 23:43
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat
2009. okt. 17. 23:44
 7/13 A kérdező kommentje:
és lehet használni pár napig nem lesz baja a motornak?
2009. okt. 17. 23:51
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha 3/4 -ig volt, akkor hengerfejtömítés lesz, bejut a víz erre utal az emelkedő hőmérséklet, a nem megfelelő vízszint, és a fehér vízgőzös kipufogó is!

Nézd meg járó motornál óvatosan !, hogy buborékol e a hűtöben a víz, vagy a kiegyenlítőtartályban


ez sürgős eset, ne halogasd!

2009. okt. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Aham, nekem is épp ezzel van most a gond csak egy 1.3-as Golffal szopok. De megsúgom a motorok majdnem ugyanolyan őskövület mindkettőben. Meglesni egyszerűen megtudod, a termosztát annyi hogy reggel a jó hidegben beindítod é hagyod járni. Kb 5 perc múlva meglesed a primer kört, ott már melegnek kell lennie a csöveknek, a hűtőbe menőnek viszont hidegnek. Asztmánál is asszem alsó csövet kell lesni a felső az langyos mert abba belemehet. Aztán kb 12-15 perc múlva már ki kéne nyitni a a termosztátnak, akkor a hűtő mindkét csövön melegednie kéne, aztán ha kihűlt megint lezár.

A kiegyenlítőt meg úgy lesheted meg hogy hideg motornál ennek a műveletnek a legelején letekered a tartály kupakját és figyeled a motorba menő vastag csőnél a tartály alján a vizet. Kicsit megemeled a fordulatot olyan 2500 környékére, és figyeled hogy jönnek e fel a vízbe buborékok. Ha igen akkor beledolgozik az egyik henger a vízkörbe, akkor elfosta magát a tömítés, tehát csere. És ugyanez nekem is megvan hogy kicsit gőzöl a kipu, jobban mint kéne.

Olyat nem tapasztaltál, hogy kifújja a vizet a kupaknál a túlnyomás szelep? Esetleg kipróbálhatod hogy mész vele egy kört, kb 5-7 km után mikor már meleg a víz óvatosan kiengeded a kiegyenlítő kupakjánál a nyomást és visszaszorítod majd egy újabb 5 km után meglesed hogy mennyire keményedett fel a rendszer csövei, ha megint nyomás alatt vannak akkor fújja fel őket a motor tehát beledolgozik.

Ilyet azért nem érdemes halogatni, mert a fagyálló kikezdheti a hengerfej alu ötvözetét, és akkor kuka vagy felújítás azt is, egyébként meg egy párezer ft-os tömítésszettel megúszod, meg ha már szét van szedve akkor dobj bele egy új termosztátot is, az a legbiztosabb.

2009. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, beindítottam ma és semmi baja nem volt vettem egy termosztátot azért de csak szarakodhatott tegnap valamiért nem akart kinyitni.
2009. okt. 18. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!