Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell fizetni a sulyadót?

Mikor kell fizetni a sulyadót?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan mert februárban vettem az autót.Külföldi állampolgár vagyok és akinél bejelentkeztem nem adott még egy értesitő levelet sem hogy mikor mit kell befiztnem,biztositásom van csak a sulyadóval vagyok elakadva,lehet kidobta a leveleimet a kukába?
2013. júl. 9. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A súlyadót az fizeti egész évre, akinek a nevén van az autó január 1-én. Tehát neked idénre nem kell fizetni, csak jövőre.
2013. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha még úgy megy mint régen, akkor igen ahogy írták akié jan.1-én az fizeti csak már teljesítményadó nem súlyadó. Két részletben kell (lehet) befizetni: március közepe, és szeptember közepe. Január-március között valamikor kapsz egy levelet leírva hogy hány éves az autód meg hány kw-os és az menyibe kerül, meg benne lesz a két csekk.
2013. júl. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
akkor lehet hogy nekem már ki van fizetve,vagy aggodalmaskodjak tovább,a kereskedő semmit nem mondott.Például ha kapok birságot annaksok a napidija?
2013. júl. 9. 20:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kapsz bírságot ,de azért hogy nincs befizetve a teljesítmény adód vagy ahogy régebben a súlyadód,ezért az önkormányzat kivonathassa a forgalomból az autót. Ha nincs kifizetve a teljesítmény adód.De ezt egyszerűen kiderítheted hogy kivan e fizetve,bemész az önkormányzathoz és megkérded.
2013. júl. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek
2013. júl. 9. 22:37
 6/6 anonim ***** válasza:

A súlyadót sehogy,mivel olyan már nem létezik.

Esetleg teljesítmény adó!

Ha februárban vetted,akkor azt az előző tulajdonosnak kell kifizetnie,te majd jövőre kapsz papírt róla!

2013. júl. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!