Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen quadot ajánlotok egy...

Milyen quadot ajánlotok egy 14 évesnek?

Figyelt kérdés
Quadot szeretnék venni a fiamnak,de nem tudom,hogy milyen lenne neki jó.180cm magas,65kg.

2013. júl. 10. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ne quadot vegyél, cross vagy enduro motort, az szerintem jobban bejönne neki
2013. júl. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy 85ccm-s cross-gépet vennék inkább én is, vagy max 125-öst (és japánt, vagy osztrákot!).

Quad kiválasztása nem olyan egyszerű. Mivel fiatal, valószinűleg a munkagépek nem jönnek be neki, inkább valami fürge hátsókerékmeghajtású manuális váltós "versenygép"-nek kinéző quad tetszene neki. Ebből ott az ATV Bashan, Linhai, Yamasaki és társaik, amik jól néznek ki, de annyit érnek, mintha vennél egy vastömböt... Ezek a gépek egyáltalán nem tartósak, széthullanak.

A kínai gépcsodákon kívül ott a négy nagy (Honda, Yamaha, Kawasaki, Suzuki) gépei, amik közül érdemes nézelődni, mivel ezek tényleg tudnak valamit, viszont drágák. De inkább fektes pénzt egy használt japánba, mint egy új (vagy akár használt) kínaiba, meg fog térülni, és egy japán gépre mosolyogva fogsz ráülni, míg egy kínaira ránézel, és elmegy tőle a kedved, mert megbízhatatlan...


14 évesnek én max egy 250-est ajánlanék, mondjuk Yamaha Raptor.

2013. júl. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%

Megsugom h 14 evesen 50 ccm a max:) elso motornak raultetni egy 250ccmre akkora felelotlen marhasag h mar rohelyes:)

VEgyel neki egy 50es simsont azzal tanuljon motorozni, aztan mar ha az megy akk johet a quad.

2013. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Quadból szerintem jöhet a 250-es :/ De ha félted, egy 125-öst akkor is alá lehet tenniô. Az 50-esek alig mennek, viszont 125-ös nemtudom, hogy van-e japán. Ha 0 tapasztalata van, akkor egy 85-ös koŕossz lehethogy kicsit kockázatos, de ha megvan a magáoz való esze, akkor meg lehet rajta tanulni menni. A földút komolyabb kihívás, mint az aszfalt, meg kell tanulnia, hogy keményen fogja a motort, és ő irányítson, ne a moci.
2013. júl. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nos, én 10 éves koromban kaptam egy 110 cm3-es kínai quadot. Nem kell mondanom, hogy 13 éves koromra már kinőttem, de hát még jó volt, tavaly pedig 15 éves koromra, ballagásra kaptam egy Suzuki LTZ 400-at, ami bizony nem volt kevés pénz, ahogy mondják a többiek, 700.000 FT volt csak a quad, és hát még 150.000 körül vannak a cuccaim. Az a 6 éves kis kínai quad még mindig egyben van, és megy is, de az már nagyon kicsi egy 14 évesnek.

Többieknek mondom, hogy egy quad az nem cross motor. Cross motornál ott van már a kx125 meg stb, és azok már nagyon komolyak, de quadnál ez nem így van.

A 400-as viszont még valószínű túl nagy neki, de ha okosan akarsz gondolkodni, akkor mit akarsz? veszel egy 200-ast, aztán 2 év múlva meg egy nagyobbat? felesleges pénzkidobás. Akkor rögtön vegyél egy ekkorát neki, de ezeknek nagyon komoly ára van.

2013. júl. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Imadom h mindenki itt magyaraz h hu 100 ccm meg 200 meg 400 ccms quadot vegyel neki, szegeny csoka meg hisz nektek aztan szerencsetlen gyerekre elso kanyarba raborul a quad:D
2013. júl. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Ejhaj, te se menj ki az utcára, még a véletlen elüt egy autó. Én leírtam, hogy velem mi volt. 180 cm magas, 65kg, valaminek meg kell mozgatnia a "valagát", elnézést a kifejezésért, de értitek. Az a gond, hogy a minőségi quadok(Honda, Suzuki, Kawasaki, Yamaha, KTM, stb) mind 400 ccm-től kezdődik, és ha valaki olyan quadot szeretne vásárolni, ami nem esik szét, ha véletlen borulsz vele, vagy ugratsz vele, akkor ilyeneket kell vásárolni, aminek nyilván megvan az ára.
2013. júl. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha mar lud legyen kover. Ha mar quad akk legyen jo, mar azert is h biztonsagos legyen.
2013. júl. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Zolka99 válasza:
24%
13 évesen már 750-es munkával símán csapattam.
2013. júl. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Azért a munka quad és a "verseny" quadok között van bőven különbség. A legtöbb munka quad automata, illetve ha ráhúzod nem fogja kiemelni az elejét és semmi egyéb, viszont a másik igen. A munka quadot az is tudja vezetni, aki életében először ül quadra, viszont próbáld ki ugyan ezt egy verseny quaddal.
2013. júl. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!