Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire mondható egy Alfa...

Mennyire mondható egy Alfa Romeo vagy egyéb olasz JTD megbízható motornak?

Figyelt kérdés
Nem egy felöl hallani hogy hamar "halnak" nem annyira strapabíró szerkezet mint egy BMW vagy egy mercedes esetleg AUDI. Pedig az Alfa kifejezetten szép, de pl égéstérben is hallani hogy az olaszok közel sincsennek olyan precízek mint a németek.
2013. júl. 10. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
jók azok az olasz motorok. a németeket meg sokszor dicsőitik ok nélkül is. de ha neked az kell akkor vedd a németet
2013. júl. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Csak rémlik valami, hogy a JTD-k mintha nem lennének rosszak, de megmondom őszintén, nem vagyok otthon olasz autókban.

Én öreg BMW párti vagyok, de ennek ellenére tudom, hogy a bajoroknak is vannak rossz konstrukcióik, nem is egy. Soha nem szabad autót (és mást sem) csak márkanév alapján venni. A legtöbb gyártónak vannak jobban és rosszabbul sikerült típusai.

Általánosságban lehet, hogy az Alfák kevésbé megbízhatóak, mint egy német autó (az is lehet, hogy nem), de biztos vagyok benne, hogy vannak nagyon eltalált típusaik. A másik, hogy BMW fan létemre folyton szemezek a 75-ös és régi GTV Alfákkal. Egy ilyen autónak szerintem az ember sok mindent elnéz, mert cserébe élményt kap az autótól, amit egy hétköznapi autótól nem kapnál meg. A BMW-m is tud szarakodni, sokszor van rajta mit csinálni, de elnézem neki, mert öröm vezetni. Mondjuk ha meghalna a motor, durcás lennék, de szerintem ez az olaszokra sem jellemző.

2013. júl. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alfákról én is elég sok rosszat hallottam haver ismerősének volt vagy 4 évig, de végig szidta mint a bokrot, de hogy pontosan melyik tipus volt nem tudom.
2013. júl. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak annyira, hogy sok Opelbe, Suzukiba is ezt szerelték..

[link]

Nekem sok olasz autóm volt már, a motorral lesz gond utoljára. Az 1.9-2.4 JTD-t már 10+ éve reszelgeti a Fiat.

A hírhedt 2.0 PD TDI-nél szerintem sokkal jobb motorok.

Amiben valóban elmaradnak picit az a fogyasztás. A régebbi motorok valamiért +0,5-1 literrel többet esznek mint egy ugyanakkora német.

Az új fejlesztésekkel javult valamit a helyzet. Az 1.9-es nemrég lett leváltva, helyette most van 1.6, és 2.0 van. Ezek új, korszerűbb motorok. Nagyobb teljesítménnyel és szerényebb étvággyal.


Mondjuk a BMW dízelére mindig rácsodálkozok amikor meghallom, mert alapjáraton olyan finom hangja van mintha benzines lenne. Ilyet más motornál még nem hallottam. Szinte hihetetlen.

2013. júl. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az alfa 1.9-2.4 JTD jó konstrukciók,a kis 1.9 JTD is elég nyomatékos, a 2.4-es is jó,de itt a teljesítmény mellet még az 5 henger 20 szelep szolgáltat egy kis muzsikát...
2013. júl. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4: igen, a common rail BMW dízelek szintem mintha szaron csúsznának. Bent ülve semmit nem érezni, hallani. Szó szerint nulla.
2013. júl. 11. 21:35
 7/8 borzadavid válasza:

Nekem alfa 159-em van, 1.9 JTDm mocival, 200.000km van a vasban. A kötelezőkön kívül szerelőt nem látott, vegyes fogyasztása 6.6 l/100km, pedig az autó majd' 2 tonna.


Népszerű motor, nyomatékos mint állat, megbízhatóságban ott van a német "csodák" között.

2013. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem Fiat Doblom van, 1.9 JTD-s motorral, most van benne 788 121 km és még mindig tökéletes. Természetesen voltak már alkatrészek cserélve, generátor meg ajtósarok (rengeteget van inditva és az ajtó is nagyon sokat nyitva, így ezek kopó dolgok), de ez mind használati kopásnak mondható, ezenkívűl semmi problémája.
2013. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!