Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezt jól gondolom?

Ezt jól gondolom?

Figyelt kérdés

sziasztok.van egy robogóm,(aprilia sr50, pigi blokkos), és azt írják neten, hogy 8 literes a tankja, ebből 2 liter tartalék.én ezt úgy képzelem el, hogy amikor a benzinmutató teljesen lent van, és kivillan a benzinlámpa, akkor még van a mociban 2 liter nyál. ez így rendben van?

bocsi ha hülyének hangzik ez a kérdésem, de ez engem nagyon érdekelne.



2013. júl. 11. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Van 3 állása a benzincsapnak, nyitott, zárt, tartalék. Ha elfogy a benya, leáll a motor, ekkor átkapcsolod tartalék állásába a csapot és onnan jön a maradék benya. Innen tudod, hogy lassan kifogy (trabi, stb ilyen)
2013. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

őőőő...igazából..ha minden igaz, akkor robogón nem kell nyitogatni a csapot.simsonon úgy volt, azt tudom, de ezen "nincs benzincsap"(van, csak nem én irányitom, hogy milyen állásba legyen).javítsatok ki légyszíves ha rosszul írtam,

de én így tudom.amúgy 2004-es robogóról beszélünk.

2013. júl. 11. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:
MIvel vákuumos a benzincsap, ezért nem te kapcsolod - és kb. jól gondolod, ilyenkor a sárga jelzőlámpa felvillanásakor van még elméletben 2 liter. De csak elméletben, a benzinszintmérő csalhat, csak közelítő adatot ad.
2013. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tóth Csaba ***** válasza:
az kb. igyvan , belenèzel pl. ès kevèsnek tünik akormèg 50/ km. elmèsz persze mikor bejelez ! ugygondoltam :) nefeled benzin elterül , a tankban ugyhogy nehèzszemre megmondani ' de óraszerint 0 az kb 1/5 liter.
2013. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!