Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire jó az amikor a Simson...

Mire jó az amikor a Simson úgy berreg, mint egy döglődő benzines fűnyírógép?

Figyelt kérdés

Kertvárosi részen lakom, viszonylag csendes, kivétel mikor jön a sok hülye gyerek az állat robogójával, és úgy dőlnek be a kanyarokba mintha motort vezetnének.

Eltudnám viselni, ha napjában nem 15-20x mennének el a házam előtt, mert néha már szétrobban a fejem a "motor" hangjától, hihetetlen...nem tudom mihez hasonlítani, mert egyébként a benzines fűnyírónak is jobb hangja van.

Ha valami nagy,rendes motor lenne (amihez szerencsére még nem kapnak jogsit) arra azt mondanám,hogy ez motor, ezzel menni is kell és legyen hangja, sőt még ezeknek a cross motorszerűségeknek is tűrhető hangjuk van pedig 15x hangosabbak mint a Simson, és mikor elhaladnak a házam előtt konvojban azt sem hallom amit magamban mondok, de mégis azt mondom,hogy ez kellemesebb mint a Simson.

Persze láttam nagypapát is Simsonnal, annak érdekes mód nem volt olyan sz-r hangja mint amit a fiatalok vezetnek, mert gondolom ő nem arra gyűjti a pénzt,hogy minél hangosabb legyen a motorja.

De kérdem én, hogy mire jó az amikor a kis mákdaráló Simsonnak ilyen hangja van?


2013. júl. 12. 10:51
1 2
 1/14 anonim válasza:
14%
leszednek valami zajszűrőt direkt a motorrol. Ha ilyet tapasztalok be a kocsiba és szorítom le őket az árokba hidd el többet nem jönnek az utcába.
2013. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon kemény vagy. Annak ellenére, hogy autópárti vagyok, azon elgondolkodtál, hogy a motorost mi védi? A bőrén kívül esetleg egy protektoros szett. És téged? Egy- másfél tonna könnyű és nehézfém.Ha például nem is tud róla, hogy nem úgy működik a motor, akkor is beletolod az árokba? Esetleg nem ért hozzá. Vagy elromlott rajta valami, de nincs utánpótlás. Illetve mi van, ha egy Hayabusával húznak egy kövéret előtted? Azzal is mernél keménykedni? De csak egyszer rángassanak ki a nagy pofád miatt a kocsidból...!


Kedves kérdező. Ez ellen semmit nem tudsz tenni, vagy megbeszéled velük ember módjára, vagy állat módjára lerendezitek. Légy találékony. Ha nem vagy találékony, akkor a háborgáson kívül csak reménykedni tudsz, hogy kapja el egy járőr őket. Ha faluban laksz, akkor ezt is lesheted, mert a körzeti megbízott nem fog ilyenekkel foglalkozni.

2013. júl. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

# 1


Aztán, ha a szerencsétlen elcsúszik, és valami baja lesz, akkor jó esetben is kapsz elég sok év börtönt is...


Értem én , hogy hülyék, de nem ez a legjobb megoldás. Esetleg, ha hallod, hogy messziről jönnek intsd le őket, valószínűleg félre fognak állni. Na, és akkor ilyenkor kell higgadtan, nem ordibálva elmondani, hogy azért itt (kamuzd be, ha nincs) kisgyerek van, és mindig felverik, menjenek másfele. Hidd el, ha nem ordítasz, és nem vagy ideges, akkor komolyan fognak venni!


Viszont, ha leüvöltöd vörös fejjel a fejüket, akkor kinevetnek...


Ezt tudom csak tanácsolni.



Szerintem azért van olyan hangja, mert esetleg rezonátoros kipufogó van rajta, és nem tömik ki gyapottal a hangtompító dobot.


Az alábbi videón meghallgathatod, hogy kb mit is számít egy ilyen tömés gyapottal:

http://www.youtube.com/watch?v=WPlcKdMDPlg


Azért kellemesebb, és emberibb lesz a hang, csak ők sztem nem jutnak el idáig...

2013. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom "elkapni" őket, mert mit mondok neki?Ne gyere többet ebben az utcában?!Verekedni nem állnék le velük mert sokkal idősebb és erősebb vagyok náluk, és bár nem faluban lakom, de a rendőr nem fog semmit sem tenni.

De ezen felül úgy vezetnek mintha őket is egy tonnás kasztni védené, a kanyarokat úgy veszik,hogy ha onnét jön egy autó akkor szépen neki megy, bár én nem bánnám ha ripityára törne a motorjuk, de meghalni mégsem kéne.

2013. júl. 12. 11:28
 5/14 anonim ***** válasza:

Kb ja. Mondd azt, hogy itt zavarják a jónépet, és valami ilyesmi. Nekünk is szóltak már, pedig kulturáltabb gépeink vannak.


http://www.youtube.com/watch?v=HB87k0Njf1I&feature=c4-overvi..


2:30-tól lehet rajta hallani a hangot. Van akit ez is zavar, pedig a csapatban mindenkinek van rajta tompító. Egyszer egy bácsi leintett, hogy menjünk másmerre, mert itt a kislánya mindig felsír a mociktól. Aztán most ott kerülünk egy háztömböt. Nem halunk bele... Bár mi nem járunk ugyanarra minden nap.


De amúgy - ha nem akarsz nekik szólni - neked milyen ötleted van?

2013. júl. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Van a járda és az úttest között fű? Ha van, azt locsolni is kell. Arra jó az ilyen gyorsan forgó locsolófej.

Esetleg kutad van, búvárszivattyúval? Lehet venni még egy távirányítós hálózati dugaljat, hogy 50 méteres körzetből bárhonnan be lehessen indítani a locsolást... nehogy kiégesse a nap a gyepet... a többit szerintem kitalálod :D

2013. júl. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hadd menjenek, azért van az út, hogy mehessenek rajta...
2013. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
...igen, az engedélyezettet meg nem haladó hangnyomást okozó gyári, átalakítatlan kipufogórendszerrel.
2013. júl. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8


Csak nem mindegy, hogy a törvényes határokat haladja meg, vagy egy-egy kényes lakó füleinek határát!

2013. júl. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hallottál már Simsont gyári dobbal...? Naugye! Gyerekkoromban messze a leghalkabb motor volt a keleti blokk többi 50-es rettenetéhez képest.
2013. júl. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!