Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért akar valaki használt...

Miért akar valaki használt autós oldalon tényleges roncsot eladni ilyen drágán?

Figyelt kérdés

Mire jó ez?


Nézegettem egy autót, és néhány "ajánlaton" le voltam döbbenve. AZ még hagyján, hogy meg akar tőle szabadulni, na de egy olyan roncsért, aminek a fele szinte hiányzik, tiszta rozsda az egész, az alkatrészeit meg kétlem, hogy fel lehet valamire használni, hogyan lehet elkérni 200-300 vagy akár 400ezer forintot?


Ki akar egy roncstelepet ennyiért megvenni? A méhbe se lehet ennyiért leadni, sőt sztem a felét sem adják érte.

Mire jó ez?



2013. júl. 15. 08:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Ezeket szerintem meg már otthoni szereléssel sem lehet rendbe hozni semennyire.
2013. júl. 15. 08:29
 2/3 A kérdező kommentje:
Olyan autót is láttam nagyon sok pénzért, ami kívülről még épp az elfogadható határát súrolja, belülről meg ki van pusztítva. (se kormány, se ülés, se műszerfal)
2013. júl. 15. 08:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Erre kétféle magyarázat van. Az egyik az, hogy az ilyen autóknak is lehetnek használható alkatrészei. Például ha nem sérült az ECU vagy a motor millió méregdrága szenzora, akkor már teljesen logikus a több százezres ár. Egy-egy apró ketyeréért is több százezret kérnek, ha meg kell rendelni...

A másik az, hogy ha egy drága autó roncsának magyar papírjai vannak, az nagyon jól jön egy másik, kísértetiesen hasonló drága autó forgalomba helyezéséhez. Nem kell kifizetnia regisztrációs adót és egyebeket, csak meg kell venni a roncsot, aztán várni a csodát, hogy a roncs váz- és motorszáma átvándoroljon a külföldről behozott ugyanolyan autóra.

2013. júl. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!