Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada Samara vagy Skoda 120L?

Kuszko kérdése:

Lada Samara vagy Skoda 120L?

Figyelt kérdés
Pro és kontra, lehetőleg írjatok tartalmas választ, köszönöm :) győzzetek meg!

2013. júl. 15. 13:53
 1/8 anonim válasza:
100%

Attól függ, hogy családi autónak szánod vagy csak magadnak.

Ha családi autó akkor inkább a Skoda, ha csak úgy furikázni ide-oda akkor inkább a Lada nagyobb a csomagtér és ha jó állapotba van akkor szerintem biztonságosabb is (motorikusan).

Ha csajozni akkor egyik sem.:)

2013. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

első autóm lenne, 20 éves vagyok :)

és nem csajozásra akarom venni az autót..

azért gondolkodtam inkább a 120ban mert azért a Ladák ha jól tudom esznek rendesen, a Samara lehet lenné rólam a nadrágot is, nem? :/

2013. júl. 15. 14:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Skoda is szippantja rendesen a naftát. Inkább egy lada, az szebb is. De akkor inkább egy jó állagú kocka ladát néznék, most úgyis divat a retró.
2013. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a Samara 9-nél megáll ha nem padlózod állandóan.. egyébként én a helyedben még gyűjtögetnék egy kicsit egy Swiftre/Ticora/stb..
2013. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Első válaszoló vagyok.

Mind a kettő eszik rendesen, nagyjából egyformán lehet, hogy a Lada kicsivel többet, de nem olyan nagyon rémisztő a különbség.

De, ha a helyedben lennék (csak tanács, nem akarlak befolyásolni)én inkább a Skodát választanám.

2013. júl. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem a Lada Samara jobban tetszik, de ez a te döntésed.
2013. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó állapotban lévő 1500-as, hengerenkénti injektoros Lada Samara, csak is 5-ös váltóval!!! Szebb is, jobb a gyorsulása, nagyobbat megy végre, mint a Skoda. Autópályán tartható a 130-as sebesség. Skoda harmat gyenge, csak egy szűk fordulatszám tartományban adja le a "kellő" teljesítményt. Skodával ellentétben a Lada, akkor sem forralja fel a hűtővizet, ha a kiegyenlítő tartály üres. Ladákra nem jellemző, hogy megreped a hengerfej, eszi a motorolaját. Ha valamit javítani kell (nem kell havonta szerelni) sokkal könnyebb otthon megjavítani, nem kellenek hozzá különleges célszerszámok. Nem kell 10.000km után szelephézagot, 5000-ként gyújtást állítani. Szputnyiknak jobb a fűtése. Fogyasztás vékonyan 7 liter/100km. De, ha kinyílik a karburátor második torka, akkor beleprésel az ülésbe. Skoda 2 literrel kevesebbet fogyaszt, mint a Szputnyik.

Skoda anyag minőségében jobb, menetközben nincsenek kellemetlen zörgő hangok. A műanyag alkatrészek tovább bírják.


Skoda https://www.youtube.com/watch?v=sAoLJqSM3Ak

Samara https://www.youtube.com/watch?v=RohUFoSGT1w

2013. júl. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább Samarát választanám mert nekem van skodim ő 4 sebességes gyenge motor 285-km bír ki szervizelés nélkűl és nem jó az uttartása a samara pedig orosz az jó tehát Lada Szputynik!
2013. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!