Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy legyen tapasztalatom, ha...

Hogy legyen tapasztalatom, ha nem mehetek sehova?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, most van 2 éve, hogy megvan a jogosítványom.

A két alatt csupán Bp-en, egyik szomszéd kerületből a másikba engedtek el anyámék. Néha lementünk vidékre családtaghoz, akk én vezethettem, de mindig volt velem vki.

Most feljött a gondolat ,hogy jó lenne Velencei tóra lemenni kocsival, ismerőseimmel (4en). Kérem anyámékat, hogy mehet e. Erre a reakció, hogy szósem lehet róla, mert nekem nincs rutinom, tapasztalatom, és minden ismeretlen.

Kérdem én, hogy hogy a bánatba legyen tapasztalatom és rutinom, ha semmi új helyre, más távolságra nem mehetek? Mindig csak ugyanazt a kis szakaszt járom...az marhára nagy tapasztalatszerzés.

Feltettem a kérdést nekik is....no válasz.


Szerintetek mit kéne tennem? Ordítsak velük, hogy hogy a fenébe képzelitek akkor, hogy rutinom legyen?


(Autóról annynit, hogy a második, kisebb kocsinkról van szó, nem a nagy családi autóról)



2013. júl. 16. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Vegyél magadnak saját autót.
2013. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt nem a rutinról van szó, hanem a sok majomról akiket mutogatnak a tv-ben hogy egyenes úton 140-el beszaladt a fasorba és úgy kaparták össze

Emiatt nem engednek téged, mert tudják jól hogy baj lehet önhibádon kívül is

A te anyád olyan mint az enyém ráülök a motorra meghallja a hangját, azt mondja nekem hogy ha bajod lesz agyonverlek...

Na most ilyen körülmények között indulj el önállóan, tiszta rossz és zsarolva érzed magad, pedig megdolgoztam érte de sz*rik bele, csak addig lát el hogy valaki belém rohan, esetleg én másba


Annyit megpróbálhatsz hogy elmagyarázod neki még egyszer, ha menthetetlen lenne, én letenném a jogosítványt a fiók mélyére, és csak akkor venném elő ha saját autóm lesz, addig nem is érdemes kínlódni

21/F

2013. júl. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Abból a társaságból akikkel mennél, nincs olyan akinek az egyik rokona odaadná a verdát? Ha igen akkor kérjétek kölcsön azt. Vagy legyél jóval határozottabb az őseiddel, és próbáld kicsit jobban, hogy meggyőzd őket, hogy elvihesd a kocsit.
2013. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Próbálkoztunk, hogy egyik ismerős kocsijával menni, de sajnos nem adják. Mondjuk belegondolok, én sem adnám úgy oda a kocsimat, egy kb idegennek, akiről csak annyit tudok, hogy gyerekem ismerőse.


Eddig 2x próbálkoztam itthon, még egyet megpróbálok, hátha.... :)


Igen, saját kocsi jó lene, bár itt a szitu az, hogy a benzin és egyéb javítási költségnek egy részét én is állom. Tehát nem csak úgy ingyen furikázok....s ennek ellenére sem enged...

2013. júl. 16. 14:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Megértem anyukád...Én is anya vagyok... Féltenek, mint az állat :) Mi lenne, ha vonattal mennétek? Nagyobb buli, és inni is lehet, nem kell nézni, hogy ki vezet. Vagy tűzzetek ki célként közelebbi helyet, oda csak elengednek.. Amúgy pedig rendszeresen kérd el a kocsit, egyre növelve a távolságot, az ismeretlent. Tapasztalatod így tényleg nem lesz. Na meg vagánykodni tilos...Azért feltételezem, nem repesztenél nagyon sokkal és megfontolt lennél..
2013. júl. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Teljesen átlagos ez a hozzáállás a szülő részéről. Én is vezettem vagy 15000 km-t mire megkaphattam a kocsit. ebből 5000 volt a rutin, a maradék 10 000 csak az aggódás miatt volt.
2013. júl. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor velem ezek szerint túl engedékenyek voltak?... Én is most vagyok 19 éves és több mint 2 éve van meg a B-s jogsim. Anyu egy hónapig ült mellettem a kocsiba mire oda adta nekem (lássa, hogy vezetek). Azóta sem volt egyetlen balesetem, pedig én is Budapesti vagyok. Elég sokat járok kocsival a városba, ha olyan dolgom van.


Valahogy meg kéne értetni velük, hogy ha kimész az utcára ugyan úgy érhet baleset. Nem kell ahhoz kocsiba ülni. Igazat adok neked, ha nem engednek a volán mögé, akkor később lesz rutinod és idegesít, hogy nem engedik használni a megszerzett tudást. De őket is megértem, hogy féltenek. Mind a kettőtöknek igaza van. Ordítani ne ordíts mert még is csak a szüleid és utána meg pláne nem fogják oda adni a viselkedésed miatt, ha látják, hogy emiatt ilyen agresszív leszel (ezt csak én gondolom így. Nem ismerem a szüleidet, sem téged)


Ha meg ne adj isten balesetet okoznál, vagy össze törne egy kicsit az autó akkor is ott van a másik kocsi...Persze direkt nem kell össze törni :D nem úgy mint nekünk h van egy kis 1000-es Suzukink aztán arra is úgy vigyázunk mint a szemünk fényére, hogy egy karc se legyen rajta. Próbáld meg addig kérni amíg oda nem adják, meg minél több érvet mondani. (nem azért szerezted meg, hogy a szekrénybe álljon, vagy hogy azzal töröld ki a se***d)


Még annyit... most h vége lett a sulinak, lementünk osztálytársakkal siófokra egy hétvégére, és elkértem a kocsit, de eleinte nem akarták oda adni, aztán mondtam, de hogy már megvan szervezve és h én viszek másik 3 embert, persze jött a szájhúzás, meg fintorgás de végül oda adták éss tádáám a kocsinak kutya baja (nem, ez nem a szerencse volt hanem normálisan is lehet közlekedni, hiába 19 éves valaki attól még lehet több esze mint egy idősebbnek). Persze az autópálya matrica meg a benya el lett osztva 4 felé, és meg volt oldva. Mikor még csak egy éves volt a jogsim akkor utaztunk le rokonokhoz és (ahogy te is írtad) ott engem is engedtek vezetni. Ott se volt semmi probléma.


A benzibe meg a szervizbe ha meg te is beszállsz akkor az már tényleg elég kellemetlen, hogy úgy sem engednek a volán mögé. Az első válaszoló írta, hogy vegyél magadnak kocsit.... Én is ezt tettem volna már rég ha lenne pénzem fenntartani. Ez Magyarországon nem úgy megy mint Amerikába ahol minden 3. tizenévesnek a segge alatt kocsi van.


19/F

2013. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Uccsó srác: köszönöm a választ, megfogadom amit írtál,próbálkozok! :)


Előtte szólóknak, igen nyílván nem száguldanék, nincs szükségem a veszélyre és a pénzbírságra. Mindamellett 1.0 Suzukinkkal nem is lehet nagyon 90/100nál többel menni :)


Pénteken mennénk, most a vonat van fixálva, még csütörtökig van idő, hátha engednek ...

2013. júl. 16. 19:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Kitartás! :) háát az biztos hogy nem egy erőgép :D Talán meggondolják magukat addig. Nekem még azért sem nagyon akarta anyu oda adni mert h ne "menőzzek" azzal h jaj én kocsival mentem le. Mert aztán egy ilyen kocsival ragadnak rád a csajok... Nekem ez eszköz volt, hogy lejussak, és nem p**cimágnes :D Na ja, büntetésről meg nem beszélve. fenének van kedve 30 vagy több tíz ezer forintot perkálni. Remélem sikerül meggyőzni addig őket. Próbáld meg, úgy rávenni a szülőket, hogy elviszed a kocsit és se neked se a kocsinak nem lesz baja. Tudom ezt nem lehet garantálni mert attól még más lehet hülye, de így az életbe nem lesz rutinod. Meg kéne h engedjék, hogy tudj bizonyítani.
2013. júl. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!