Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 1.4-es benzines Fiat...

Egy 1.4-es benzines Fiat Albea mennyivel eszik többet városban, ha ég a tompított?

Figyelt kérdés
Apámmal ezen vesztünk össze, hogy én városban is hagyok tompítottat, hogy inkább lássanak, minthogy ne(motorról maradt szokás), de lekapcsoltatja, mert többet eszik a kocsi így, akár 3-4 decit, mert a generátor terhelés alatt van. Azért szerintem ez túlzás. Amúgy is forgatja, nem hinném, hogy ez ekkora mértékben befolyásolja a fogyasztást, max 1 decit. szerintem.
2013. júl. 16. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyan keveset fogyaszt, hogy nem fogod észre venni 1000 km-en se.

Egy nagyobb gyorsításnál kipótolod azt a fogyasztást, amit a tompított eszik. A klíma na az már eszik.


De igazából én erre azt tudom mondani: a javíttatása egy összezúzott kocsinak több, mint amennyit megeszik a tompított.

2013. júl. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon -nagyon minimálisan,esetleg.De én szerintem nem mérhető.
2013. júl. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Óránként másfél két decivel. A többit számold ki, hogy városban hány óra 100 km.

Dugóban, tötymörögve, 20 km/h átlagsebességgel lehat bő fél liter is.

2013. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pécs környéki vagyok, nem sűrűn szoktam városban lenni, nem is nagyon van dugó. Kb 10-20 lámpánál állok meg maximum. Csak mindent jobban akar tudni nálam, de akkor megint nekem van igazam.
2013. júl. 16. 17:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként én motoros vagyok, és nagyon zavaró tud lenni, ha nem ég a lámpája egy kocsinak, több alkalommal hittem, hogy parkol, közben csak nem tudta hol van az út közepe, és "spórolt" a lámpán.


Azzal több pénzt spórol az ember, ha gyorsan szárít hajat, vagy porszívóz, ugyanis a villanyszámládból az annyit levesz, hogy ahhoz képest az a néhány decis fogyasztás vicc...

2013. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én sem égetem feleslegesen városban. Aki fényes nappal nem látja az autót lekapcsolt tompítottal annak semmi keresnivalója az utakon.

Gyalogost vagy biciklist, hogy fogja észrevenni?

2013. júl. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amikor ilyen 30-40 fok van, és az út "párolog"(olyan homályos lesz a hőtől), és jön egy világosabb kocsi, azt elég nehéz észrevenni.
2013. júl. 16. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!