Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sikeres forgalmi vizsga...

Flora08 kérdése:

A sikeres forgalmi vizsga után - amikor már megkaptátok a jogosítványt - milyen érzés volt először vezetni?

Figyelt kérdés
Egy hete volt a forgalmi vizsgám, már csak arra várok, hogy kipostázzák a jogsimat. Szeretnék majd vezetni, a szüleimmel is beszéltük már, hogyha meglesz a jogsi, akkor együtt elmegyünk majd. A baj az, hogy én félek egy kicsit:( Izgulok, hogy minden rendben lesz-e. Nektek milyen élmény volt az első, "igazi" vezetés? Nagyon izgultatok? Akinek van kedve, ossza meg velem a gondolatait. Nagyon köszönöm előre is! :)

2013. júl. 17. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Izgalom volt, félelem nem. Furcsa, de jó érzés volt. Akkor még ugye nem alakult ki az a megszokott stílus, rutin ami jópár levezetett kilométer után lesz. Szal így visszagondolva kissé körülményesnek érzem azokat a perceket, órákat. Tudod, nézed a km órát, ideoda a tükröket, a terelővonalat meg mindent mindent. :) Meg kell szokni a kocsit, a hangját. De akkor is nagyszerű dolog volt. Kb 12 éve. Am nekünk nem volt autónk. A jogsi után vettem az első kocsimat,ami egy 120L skoda volt :)
2013. júl. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugalmat éreztem, hogy nem kellett állandóan a fejemet forgatva lesni a rendőröket!

:D


De ez már a rutinpálya után volt, mert mi még kaptunk ideiglenes jogsit, amivel a forgalmi vizsgáig közlekedhettünk, csak utast nem szabadott szállítani a mocin. Első utam a Corvin áruházba vezetett és a kuporgatott pénzemből elhoztam egy vadi új 250-es ETZ-t. A Francia útra kellett menni érte, és csak ímmel-ámmal volt összerakva. Lapos gumikkal kellett eltolnom a sportcsarnok mögötti benzinkútra tankolni és felpumpálni a kerekeket, de nem érdekelt, mert utána már lehetett csapatni...

2013. júl. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Félelem nem volt mivel nem kellett betartani azokat az idióta kresz szabályokat mint forgalmi vizsgán, pl. mindig forgasd hátra a nyakad kanyarodás előtt.
2013. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó egy hónap volt, mire a jogsi megszerzése - értsd, ténylegesen már a kártya a kezemben volt - autóba mertem ülni. Segítségem nem volt, én azóta gyakorlatilag egyedül vezetek, talán ha 2x volt utasom. Furcsa volt, hogy senki nem fogja a kezemet, mindenért én vagyok a felelős. Hamar meg lehet szokni, én ma már nem is preferálom, hogy valakivel vezessen először az ember. Meg kell szokni, hogy itt egyedül a sofőré a felelősség és így talán sokkal jobban sikerül odafigyelni a dolgokra.
2013. júl. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszolónak: egy barátnőm is csak úgy szeret vezetni, hogy egyedül ül az autóban. Ha van mellette valaki, akkor kellemetlenül érzi magát vezetés közben. A további válaszokat szívesen veszem ;)
2013. júl. 18. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!