Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Yaris 1.4 D4D (a 75...

Toyota Yaris 1.4 D4D (a 75 lóerős), vagy Peugeot 206 HDI?

Figyelt kérdés

Használói tapasztalatok érdekelnének.

Sokat olvastam a neten is (népítélet),a Yarist nagyon dicsérik,jó a futóműve,jó ez a diesel motor is(ez már bosch rendszerű,megbízhatóbb,felújítható).

206 ról írnak jókat rosszakat is,nekem ígazából az autó formája tetszik nagyon. :)

Mindkét autóval kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek,pl télen milyen hamar fűt,nyáron légkondi mennyire hatékony,milyen a kilátás/vezethetősége az autónak?

Yaris-nál mit változtattak a motoron kívül a 90 lóerősön?

Köszönöm!



2013. júl. 17. 19:02
1 2 3
 1/24 smitwesson ***** válasza:
56%

a TOYOTA azért rossz mert unsalmas!

Uncsi, hogy mindig minden jó rajta. Soha sem romlik el benne semmi. Nem kell szervizelni (a kötelező szervizen kívűl persze) és ezáltal nincs jó autószerelőd viszonyod. Mindig beindul, elvisz bárhová, nem térdel le benne soha semmi.

de bezzeg a Pezsó! Háhá! az egy igazi kaland! bármikor bármi tönkre mehet benne. És az elektromosság... gyönyörű... főleg egy használt pezsó... olajgombóc van a motorfedél alatt és ez még semmi! A futóműve egy katasztrófa. akadós váltó, lemerülő akksik, igazából szavakba sem tudom önteni, hogy mennyire ég és föld a kettő

Toyota!

2013. júl. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Yaris
2013. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
nkeem egy 1.4 Yaris van közel 500e H I B A M E N T E S kilóméterrel :) nekem jó a légkondija télen is nyáron is. a közel 180 centimmel tökéletesen kilátok. vezethetősége nagyon jó, a váltója olyan pontos mint egy 0 km-es autóé. a motorja dinamikus és városban megetettem már vele 4,4-et is :) a 90 lóerős szerintem ugyanaz a motor, csak gyárilag felhúzva. egyébként szerintem a felszereltségben lehetnek különbségek. az enyém nem tudom milyen felszeretlség, de van 2 el.ablak, kp.zár, riasztó, manuális klíma, CD játszó
2013. júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Egyetértek, szerintem is Toyota! Nagyon megbízható, hiszen japán, a Peugeot viszont francia, és a francia kocsik műszakilag közelsem híresek a megbízhatóságukról! Ez mellett még erősebb is a Toyota motorja: a Peugeot HDi-je 1,2-es és 1,4-es változatban létezik és még ez utóbbiban is csak 68 lóerő van. Úgyhogy bár a Toyotának nagyobb az étvágya is, még az is nevetségesen alacsony fogyasztású! :)
2013. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Én tavaly adtam el a Yarist 280 ezer kilométerrel. Tényleg unalom az egész autó, de a megbízhatóságára nem lehet panasz. 1db generátort kellett rajt cserélni az évek során.
2013. júl. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is a Yaris, bár nekem épp Peugeot-m van. Nem ez a modell, így a 206-ról nem tudok semmit. Viszont nekem ezzel sem volt semmi gondom (306)
2013. júl. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a véleményeket! :)

Én is a Toyota felé hajlok,ha ilyen jó vélemények alakultak ki róla,biztos jó kis autó lehet :)

Még pár dolgot elfelejtettem,azt szeretném még kérdezni hogy vásárlásnál mire kell figyelni,típushibája van e az autónak?

Alvázvédelme milyen az autónak?

Köszi még egyszer :)

2013. júl. 18. 10:01
 8/24 anonim ***** válasza:

Ki van spórolva belőle a hőfok mérő óra. Ha hideg a motor kék lámpa világít, ha elalszik (elvileg) üzem meleg, ha pirosan akkor felforrt.

Na most simán elalszik hibás termosztát mellett is. Azt mindenképp érdemes megnézni a vásárlás után. Én úgy vettem észre, hogy látszólag minden rendben volt, mégsem fűtött az autó.

2013. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sajnos,pedig egy hőfok mérő még igazán elfért volna ott valahol...

És termosztát csere után már jó lett a fűtés?

Népítéleten írta valaki hogy kb 4 perc alatt bemelegszik télen,az sem utolsó szempont :)

2013. júl. 18. 18:52
 10/24 anonim ***** válasza:
Bocs, jobban utánanéztem és a Peugeot 206-ost még 1,6-os HDi-vel is gyártották, 109 lóerővel! De ettől még nem változik a véleményem, akkor is a Toyota! :)
2013. júl. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!