Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó motorjának a nyomatéka...

Az autó motorjának a nyomatéka és a lóereje az a főtengelyen mért? Vagy a váltó kimeneténél?

Figyelt kérdés
bocs a hülye kérdésmód miatt de nem engedte normálisan megkérdezni. szóval ha egy 200 ccm3 esbenzines motor 141 lovas, és kb 200 nm akkor azt a főtengelyen mérik, vagy a hajtásnál a váltó után? gondolom a főtengelynél, de nem tudom biztosra, mondjuk ez az ésszerű, de akkor a váltó által leadott és megváltoztatott értékek lehetnek akár a 10x-ese is a főtengelynél mért adatoknál. szóval főtengely, vagy hajtott tengely váltó után?
2013. júl. 19. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Főtengelyen. Egyébként 2000 cm3-t akartál írni.
2013. júl. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen 2000 ccm3 -et akartam de a nullás gombom néha nem érzékel :D köszi a választ. És akkor hajtott tengelynél, a véltó után, ezek az értékek nőnek, vagy csökkennek? mivel változik az biztos.
2013. júl. 19. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Van egyszer egy főáttétel, meg az adott sebességfokozat áttétele. Ezzel a kettővel kell számolni. (Szerintem osztani, de nem vagyok járatos ebben.) Ja, és van hajtási veszteség is.
2013. júl. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A keréken a nyomaték nagyobb, mint a főtengely nyomatéka, a fordulatszáma meg kisebb. A teljes áttétellel kell szorozni az egyiket, a másikat meg osztani.

A teljesítmény viszont ugyanannyi (nem számítva az áttétel veszteségét, ami max. pár % lehet), mert az a nyomaték és a fordulatszám szorzatával arányos.

2013. júl. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha a ténylegewsen használható teljesítményre, nyomatékra vagy kíváncsi, elviszed a géped fékpadra, 10000 Ft körül megcsinálják a mérést. Ott ténylegesen a kerekeken leadott teljesítményt mérik meg.
2013. júl. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kössz a válaszokat. utolsónak: tudom hogy be lehet méretni fékpadon, de engem ténylegesen a motorblokk váltó nélküli nyomatéka és lóereje érdekelne, mert gondolkozom hogy átalakítom elektromossá a kocsimat, és hasonló nyomatékú motort kellene vennem.
2013. júl. 20. 18:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahol mérnek, a motor nyomaték- és teljesítménygörbéjét adják meg. Van erre módszer.
2013. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!