Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétütemű motorhoz: ólommentes...

Kétütemű motorhoz: ólommentes benzin+ Arol 2T motorolajhoz kell valami adalékanyag?

Figyelt kérdés

Az ólmot, ami pótolná arra gondoltam van ilyen adalékanyag? Mert úgy tudom, ha csak simán benzin+arol 2t motorolajat tankolunk, akkor "becsörgősödik" a motor!


Itt a kétütemű motorokra gondolok: Trabant 601 és MZ 250-es, Pannonia 250-es...stb.



#benzin #kétütemű motorok
2013. júl. 21. 15:18
 1/3 anonim válasza:
Hát én a simsonba ilyen keveréket (95+Arol 2T) szoktam tölteni és semmi baja.
2013. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1. Igen tankolhatsz bele, el is megy egy évig, utána meg elkopnak az alkatrészek és csörögni fog meg egyre gyengébb lesz!
2013. júl. 21. 16:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Ólom a régi 4T motorok szelepjeinek kenéséhez kellett. 2T motorba nem kell ilyen adalék, ellenben egy jobb fajta 2t olajat érdemes venni. Számold csak ki menyi az arol literje! Nem sokkal drágábban már félszintetikus olajat is adnak.
2013. dec. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!