Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson csúszó kuplung lehet...

Simson csúszó kuplung lehet rossz olaj miatt?

Figyelt kérdés

Van egy felpöckölt simsonom. 70 es henger, 19 es karbi, versenykipufogó, babettagyújtás.

Kb 1 éve használom erősített kuplungal. töltöttem bele 10w 40 es olajat, elmentem egy hosszabb utra. odafele még semmi baj nemvolt. Viszzafele mihelyt hazaértem (kb 120-kmrt mentem vele 60 oda, 60 vissza 1 nap pihenővel) kezdett csúszni.

Most ott tartok, hogy 1 esbe nem csúszik meg, 2 esbe viszont mitha robogó lenne ugy csúszik, meg 3 asba is...4. be annyira már megint nem.

A kuplungon állítottam már, nem segített.

Kérdés:

Az olaj teszi ezt?! de akkor odafele meg vissza isvégig miért nem volt semmi baj, és miért cska itthon kezdte?

vagy elkopták a lammellák?

esetleg egy uj tányérrugó kéne?



2013. júl. 26. 10:23
 1/9 A kérdező kommentje:

*szadista, ám de lehet hogy célravezető megoldás lenne, ha leengedném az olajat belőle, és mennék egy rövidke kört, kipróbálván, hogy úgy csúszik e a kuplung. vélemény?!


(most itt nem 10 km re gondoltam, hanem max 500 méterre, míg gyorsítok)

2013. júl. 26. 10:51
 2/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a lamellákat nincsenek e elkopva. Esetleg 15w40-es olajat rakj bele.
2013. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Okozhatja a kuplung is.

Szintetikus olajak többségét nemigazán szeretik ezek a régi csúszókuplungok az adalékaik miatt.

2013. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

akkor csak nem úzom meg a szétszedést.

terv:

leengedem az olajat, leveszem a deknit. kuplungot szétkapom, megnézem nagyjából, ha mondna ok, utána összerakom, és kerülök vele olaj nélkül...aztán kiderül a sunyiság remélem.

2013. júl. 26. 12:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Olaj nélkül azért nem jó ötlet kipróbálni, mert akkor bizony csúszni fog! Csak úgy mondom, hogy tudd!:)
2013. júl. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

iiiggen?!

akko faxom...mindegy szétkapom megnézem.


de érdekes hogy nem ugy kezdett el csuszni, ahhogy beleüntöttem a másik olajat, hanem csak x km után...:/

2013. júl. 26. 13:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Olaj nélkül semmiképp ne használd.

A csúszást okozhatja az elfáradt tányérrugó is. Tehát ha szétszeded lehet hogy azt érdemes cserélni ha más hibát nem találsz.

Aztán olyan olajat tölts bele ami gyárilag elő van írva. És lehetőleg ásványit. Azzal biztosan menni fog(és olcsóbb is mint a szintetikus olajok)

2013. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

óóóóób/sszátok meg...XD

szétszedtem...hát..khhmmm alighanem új erősített kuplunglammellák fognak kelleni. a lamellák széle, amiken ugye a bordák banna, ahhogy megy be a kuplungkosár hornyaiba, nos azok a "bordáknak" az első lamellán egy sincs, a másodikon alig, a 3.-4. en meg kb 3 mm esek csak.

fém lamellás kuplung...volt...

szal zsebbenyulós lesz..:/ francba...

2013. júl. 26. 14:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp ásványi (esetleg félszintetikus) olajat tegyél bele, mert a nedveskuplungok nem szeretik a full szintetikust. Konkrétan megcsúsznak tőle. Legyen az régi, vagy új motor.
2013. szept. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!