Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan pofozzam ki?

Hogyan pofozzam ki?

Figyelt kérdés
Tartozás fejében hozzám került egy 150-es MZ ETZ. A motorszerelőt ismerem aki a blokkját csinálta, és pöcc röff indul hidegen meegen és gyönyörű hangja van, de az a baj hogy egy 14 éves kis srácnak csinálta volna az apja aki nem értett hozzá, és kókányolt. Az a szitu hogy nagyon csúnyán lett lefestve a blokk, és a nagyobb baj hogy hőálló ezüst festékkel le lett festve a henger és a hengerfej is elég vastagon, és csúnyán. Hogyan tudom eltűntetni ezeket a festéseket csiszolás nélkül? Meg a benzintartály is le lett festve de úgy hogy a benzincsap menetete is le lett festve, meg a benzinsapkánál is és tiszta festékdarabka minden.... hogy csináljam meg hogy jó legyen?

2013. júl. 26. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát egyik lehetőség a sok-sok liter kromofág. Aztán pacsmagolás és lesz amilyen lesz.

A másik lehetőség hogy a problémás alkatrészeket darabokra szeded, nyílásokat gondosan lefeded és elviszed szemcseszóratni. Így fémtiszta lesz és szépen le lehet fényezni.

Vagy persze a házi megoldás. Sarokcsiszoló+ drótkefés korong. Azzal a tankot szépen meg lehet csinálni. De a hengernél problémásabb a bordák közül kiszedni. Bár egy próbát megérhet.


És persze minden alkatrészt le/ki-szerelt állapotban csinálj meg.

2013. júl. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy nálunk van szemcseszóró, (porfestő vagyok) de az elég szemcsével üzemel, ami az alcsit szétcsapja mint a fost. Mondjuk azt nem tudom van e esetleg finomabb por a szóróknak, de én még nem láttam náluk sajnos. Mi meg általában csak levegős rezgővel csiszolunk festéket de az is elég brutális megoldás, pláne a hengerhez ahova nem fér be semmi a lamellák közé :S
2013. júl. 26. 20:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Veszel egy kilós finomabb anyagot 1500-ért. Nem muszáj korunddal meg fémsöréttel fújni :D
2013. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát kvarchomoknál keményebbel ne szórd.

Létezik sokféle szóróanyag. Próbálj meg szerezni valami puhábbat ami a pisztolyhoz is jó. A henger minden nyílását alaposan zárd el. Pl falapot csavarozz rá jól. Vagy csináltass bele valami dugót. Lényeg hogy jól zárjon.

Tankot szintén érdemes jól lezárni. Persze valamennyi így is jó eséllyel megy bele. De nem mindegy hogy átmosod 2x és jó lesz vagy még 10. mosásra is szemcsés lesz.


Aztán gondolom porfesteni akarod. Ez szép és olcsó. Csak hajlamos a rozsda "alákúszni". Tehát fontos a jó felület. Amit szemcseszóráson kívül mással igen nehéz elérni.


A hengert és a blokkot akarod festeni? Vagy fémtiszta felületet akarsz?

Ha festeni akarod akkor a hengert és a hengerfejet szépen meg lehet csinálni spray-s hőálló festékkel. A blokkot pedig sima spray-s akrillal. De azt porfesteni is lehet(annyira az nem melegszik)

De persze alu felületre a legjobb az eloxálás.

2013. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a hengert szeretném fémtisztán hagyni a hőmérséklet miatt... a blokkot porfesteni akarom, de a tankot és a dekniket oldószeressel csináltatnám egyik tetoválós/grafikus ismerőssel majd
2013. júl. 26. 22:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!