Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az egyszerű karburátoros...

Bajer kérdése:

Az egyszerű karburátoros benzinmotorok max. Fordulatát mi határolja?

Figyelt kérdés
Láncfűrésznél tapasztaltam, hogy csumagáznál teljesen nyitott pillangószelepnél beáll a max. fordulatszám, nem pörög túl a motor. A mágneses gyújtás nagyon precízen biztosítja a szikrát. A karbi természetesen membrános, így hasonló a mechanikus, központi befecskendezésű üzemanyag ellátó rendszerhez. Semmi gyújtásleszabályozó elektronika (nem szokott dadogni), azt tudom, hogy bizonyos fordulatszám fölött a gyári fojtás már visszafogja a motort. Ez viszont nem érvényes egy VFTS Ladánál mert sportkipufogós, verseny karbis, leszabályozó elektronika nélküli.

2013. júl. 31. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

SZERINTEM:


Bizonyos fordulatnál már máskor kell leadni a szikrát, és ha a gyújtás nem elég okos ehhez, akkor egy idő után hiába tiltatlan nem tud tovább forogni.

2013. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű motornak a gyűjtása megszakítós szokott lenni. A megszakító rugója kb. 8-9 ezer környékén már belebeg és vagy nem jókor ad szikrát vagy egyáltalán nem is ad.

Ha nem megszakítós, hanem elektronikus gyújtás van a motoron (olyan ami állítja az előgyújtást a fordulat függvényében) akkor a karburátor szab csak határt a fordulatszámnak. Nem azért mert nem tud több benzint szállítani, hanem mert a karburátor torkán csak egy bizonyos mennyiségű levegő tud átáramlani. Ez kb 10-15 ezres fordulatszámig igaz, karburátortól függően.

De ekkora fordulaton már a vezérlés sem mindegy hogy milyen. Más nyitási és zárási szög kell egy alacsony vagy egy magas fordulatú motornak.

A tuning Ladáknál beleszámolják hogy ne forogjon túl a motor, mert túl nagy fordulaton a hajtókar szeret kikönyökölni a blokk oldalán.

2013. júl. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!