Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51, nem hajtja a...

Simson s51, nem hajtja a kereket. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szóval vettünk egy s51-es Simsont, nagyon jól ment stb, aztán fater alatt egyszer csak adott egy érdekes hangot (ne kérdezzétek milyet) és azóta hiába húzza a gázt , nem adja át a forgatást a kerékre. Mi lehet az ok? A váltást hallatszik, hogy veszi de nem forgatja a kereket... Szerintetek mi lehet az ok?

2013. júl. 31. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Amíg legalább minimálisan nem bontod ki, csak találgatni lehet:

1. Leforgott a főtengelyről a fogaskerék.

2. Szétesett a kuplung.

3. Leesett a kislánckerék

4. Elszakadt a lánc


Vagy bármi...


Legalább a két deklit szedd le és akkor biztosan látni fogod mi esett szét!


Szerintem.

2013. júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Lehet a gázbowden is.
2013. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk kezdd a jobb oldali deklivel, akkor még az olajat se kell leereszteni és csak 3 csavar tartja, de legalább a láncot és a lánckereket ellenőrizheted.


Aztán olaj le, és mehet a bal dekli: ott már látod a kuplungot és a ferde fogazású fogaskereket.


A váltó ritkán szokott összetörni.

2013. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,így elsőre te melyikre gondolsz? Nem nagyon volt ölve a gép, simán csak jönni akart vele haza, és volt egy (talán) csattanáshoz hasonlító hang.


Egyébként ment a plusz. :)

2013. júl. 31. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:

EGyetértek Harkonnen-el. A legesélyesebb az hogy a lánc vagy a kuplung adtam meg magát.

Az ellenőrzés módja meg már le lett írva. A láncot pár perc alatt meg lehet nézni. A kuplung kicsit időigényesebb.

Szóval rajta, irány a garázs!

2013. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én úgy jártam vele hogy elszakadt a lánc ... és nem hajtott :)

jah és toltam 5 km-ert :D

2013. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!