Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyha veszek egy régi motort...

Hogyha veszek egy régi motort amiről van adásvételi és megvan a szürke forgalmija akkor le lehet vizsgáztatni?

Figyelt kérdés
persze felújítanám és utána vizsgáztatnám

2013. júl. 31. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A régi forgalmiban szereplő utolsó tulajtól meglegyen a hiánytalan adásvételi lánc. Ha ez megvan akkor sima ügy a forgalomba helyezés.

(váz és blokkszám is stimmeljen)


Egyébként milyen motor?

2013. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Régi nagy álmom egy csepptankos jawa motort felújítani és ezért érdeklődtem.Köszönöm szépen a választ.
2013. júl. 31. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor ess neki! :)


Legolcsóbban talán akkor jössz ki ha veszel legalább 2 hiányos gépet. Az egyiknek legyenek rendben a papírjai, a hiányos, papírok nélkülit meg alkud le rendesen.

Ha alkatrészenként szerzed be többe jössz ki a végén.


Én Pannóniát újítottam fel. 2 erősen hiányos gépből, +egy másik gép blokkja, váza és forgalmija. De a végén annyi alkatrészt vettem hozzá innen-onnan hogy olcsóbb lett volna venni egy 4. motort és abból bontani azt ami kell.

2013. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, lehet - de arra tényleg figyelni kell, hogy a forgalmiban szereplő embertől legyen adásvételi (vagy adásvételi lánc).


Csepptankosból van elég komoly kínálat ha 250-est akarsz, a 350-es már jóval ritkább.


Szerintem (én is Pannoniás vagyok mint a kolléga) ha valaki bele akar vágni "ismeretlenül" a veteránozásba és csak egyetlen motort szeretne, akkor csak egy komplettet vegyen. Nem kell rögtön kettőt venni, mert annak a játéknak nem lesz vége és pár év múlva halomban fog állni a rom a garázsban - ez a saját tapasztalat. Nekem konkrétan 3 papíros Pannoniám van meg most éppen fél tucat szétbontott rom tölti ki az összes szabad helyet a garázsban és a pincében. És én sem tudom mit kezdjek pl. 10 darab VT-6-os lámpával, 8 lendkerékkel vagy 9 rozsdás fék+kuplungkar párossal. :D

2013. aug. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!