Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az amerikaik mennyire ismerik...

Az amerikaik mennyire ismerik az európai autókat?

Figyelt kérdés

Mivel sok német autó és más európai sportkocsi is fut náluk, ezeket gondolom megismerik a japánokat szintén, de pl. az orosz autókkal hogy állnak?Vagy a franciákkal?(azokból sincs sok Amerikában) ugyan így a spanyol autók?Vagy ezt csak az igazán fanatikusok ismerik meg?

Mert ugyan "mi" sem tudjuk egyből rávágni,hogy ott egy 1961-es Lincoln Continental, ezt pedig ők valószínűleg jobban tudják, mert ott ezek az ikonok ,mint nálnuk a Trabi,Wartburg stb.


(A kérdésem azokra vonatkozik akiknek meg van az alaptudásuk az autókhoz.Tehát nem az aki a terepjáró és a cabrio között sem lát különbséget.)


2013. júl. 31. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát van olyan Merci is, amit te sem ismersz, mert nem erre a piacra gyártották. Nem is forgalmazzák Európában.

És Amerika messze van, és nagy ország. nem is tudják sokan, hogy hol van mondjuk Magyarország. Igy az európai autók közül is csak azokat ismerik, amelyeket arra a piacra gyártottak.

2013. júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én csak egy "alaptudású" autókedvelőnek tartom magam, de ahhoz képest sok amerikai kocsit ismerek amiket még élőben sem láttam.(persze nagyon sok autó típus van ott így az ismeretem elenyésző, de mégis csak felismerek párat és nem csak a híres autókat mint pl. Challenger meg Crown Victoria vagy Mustang , hanem kevésbé ismert kocsikat is)
2013. júl. 31. 23:29
 3/10 anonim válasza:

A BMW, és a Mercedes két nagy státuszú márka náluk. Japán autókból főleg a Toyota.

Illetve a Lada Nivat Lada California néven forgalmazták kint, kicsit más felszereltségben, és hát szerették :D

2013. júl. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ismerem a Tranc M-t :D


Viccet félretéve, sok Amerikai még azt se tudja, hogy Európa egy ország vagy kontinens szóval nem tartom vszínűnek, hogy nagyon ismernék az itteni kocsikat.

2013. júl. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A Mercedest és a BMW-t ismerik, szeretik is. Volkswagenekből is akad, főleg a nagyobbak.

Ha jól tudom mexikóban a vw bogarat még gyártották is.

2013. aug. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A márkákat ismerik. BMW, Merci, Vw, Audi, Opel, Peugeot, Citroen, stb szinte mind felfedezhető ott is, max nem olyan elterjedt, mint itt. De ott is kezdenek rájönni, hogy a fogyasztás egy fontos szempont a kocsiknál, így szépen kezdik hanyagolni a 4-5 ezer ccm-es batárokat.


Amúgy apám főnöke mesélte, hogy a 90-es évek elején ő volt kinn egy Trabant 601-essel az USA-ban (nagy Trabi rajongó), és hát azt mondja, bámultak rá, mint borjú az új kapura. Nem akarták elhinni, hogy ez egy autó. :D

2013. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 11:20 melyik allamban elsz? Ja, hogy nem is az USAban elsz? Akkor miert irod, hogy Peugeot, Citroen?

A francia autok labdaba se rugnak az amcsi piacon. Nem tudom miert, de nem lehet oket kapni. 10 ev alatt egy Peugeot lattam, az is regebbi muzeualis darab, valami gyujtoje lehetett.

Viszont lattam Ladat, san francisco utcait rotta "mylada" rendszammal... :)


Persze hogy ismerik az europai autokat, hiszen lehet itt is kapni. Amit lehet kapni, azt megismerik a logorol, amit nem lehet kapni, azt meg az auto maniasok sem nagyon ismerik fel, mert eloben sosem lattak oket.


Merci, BMW, Audi, VW (Open nincs!), Land Rover, Jaguar, Mini Cooper, rengeteg Toyota, Honda, Nissan, ezek luxus verzioi, a Lexus, Acura, Infiniti; tovabba Hyundai, Kia, Daewoo es ujabban a Fiat 500-as, es ugy hallottam hogy az Alfat is be akarjak hozni a kozeljovoben.

2013. aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó,nehogy azt mond,hogy a Fordot nem ismerik,vagy nem lehet kapni az amerikai piacon...
2013. aug. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Europai autokrol volt szo, igaz en emlitettem a japan es koreai autokat.

Ford tudtommal meg mindig amerikai, csakugy mint a Dodge vagy a Chrysler, ezert ezeket ertelemszeruen nem emlitettem. Ezek hazai markak, ezeket meg a gyerekek is ismerik :)

2013. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Viszont az európai Fordot is inkább csak névről ismerik, ugyan is ott teljesen máshogy néz ki mint itt.


Pl: Második generációs Focus Amerikában [link]


és


Európában:

[link]

2013. aug. 1. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!