Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen az a rádió?

Miért ilyen az a rádió?

Figyelt kérdés

Opel Zafira autónak van, már évek óta nem a gyári fejegység van benne, hanem egy cs-s. De most vettem egy komolyabbat egy Pioneert. A régi rádiót teljesen kiszedtem (készülék, vezetékek, és a kis fém keretet amiben ül). A kerettel jó megszenvedtem mire kiszedtem mert a kis tüskék elég jól be voltak nyomkodva. És beleraktam az új készüléket, de lötyög az egész. Az a fém kerek kisebb mint ami benne volt, alacsonyabb. Ezzel lehet valamit kezdeni? Nem mertem még sok pöcköt benyomkodni, csak egy kettőt. Ez lehet a hiba?

Valamint elveszti a memóriát a készülék. És nem kapcsol be, csak ha rajta van a gyújtás. Ezzel lehet valamit kezdeni? A táp csatlakozónál van egy poros és egy sárga saru, azokat felcseréltem. (itt olvastam, hogy akkor jó lesz) De nem lett jó. Valamint van még egy kék vezeték is ami gyárilag szét van húzva az mi lehet? És egy vékony, sárga vezeték is van azon nincsen semmi, el van vágva. Ezek mik, és mire jók?



2013. aug. 1. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:

A piros és sárga közül az egyik a memória (állandó pozitív) a másik a gyújtás (kapcsolt pozitív) ha minden leállításkor elfelejt mindent, akkor néha tényleg segít a csere, de ehhez az kell hogy a csatlakozó kiosztása is jó legyen a rádióhoz.


A kék vezeték a motoros antenna vezérlője, általában nem kell semmire.


A szabványos rádió helyek már vagy 25 éve 1 DIN vagy 2 DIN méretűek. A Zafirában - ha jól tudom - 2 DIN magasságú rádió van gyárilag, így neked kell még egy ilyen is a beépítéshez:

[link]


A csatlakozó lábkiosztását pedig hasonlítsd össze a rádió hátulján lévő szöveggel, és rájössz a hiba okára!


(Bocs, hogy nem használom a "fejegység" kifejezést, főként ha nem társul hozzá semmilyen tár!)

2013. aug. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, igazából már rájöttünk a hiba okára. A memóriát már tartja, gyújtás nélkül is megy. A lötyögést pedig az okozza, hogy nem a gyári fém keretet adták hozzá. Szóval egy kicsit ügyeskedni kell, de meg lehet oldani. Köszönöm a segítséget.
2013. aug. 2. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!