Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a baj a 2. 0 turbós dízelem...

Mi a baj a 2. 0 turbós dízelemmel? 1.800 alatt már nagyon bírkózik, az emelkedőkön visszahörög?

Figyelt kérdés
Szóval van egy Renault Espace kocsim, és 2.0 turbodízel motor van benne. 2.000 felett jártam vele, nem is nagyon zavart, hogy közel 3.000-ig is kihuzatom egy durvébb elindulásnál. Itt a gyk-n meg azt olvasom, hogy 1500-on mennek a dízellel. Hát nekem 1500-on még semmi erő nincs a motorban. Lehet hogy rossz a fordszámmérőm? A hangja nem rossz, már sok km-et mentem vele így, eddig nem nagyon vettem észre bármit is, hogy tönkretettem volna a motort. Szóval normális, hogy ennyire "pörgetni" kell a kocsit? (A piros 4.000-től van.)
2013. aug. 1. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1.6 HDi Partnerem volt még tavaly. Vadi új céges autó volt, de 2000 alatt halott volt a motorja, felette meg akit seggbe rúgtak úgy megindult. Persze el lehetett gurulni vele 1500-as fordulaton is, csak épp nem gyorsult semmit.
2013. aug. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Harkonnen: Akkor ez normális? Csak mert itt mindenki 2000 alatt megy városban ahogy nézem, és az számomra elképzelhetetlen.
2013. aug. 1. 16:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez kocsi függő hogy melyik dízelt honnan lehet használni

Ültem már Isuzu F astrába (igaz csak adagolós, nem geos turbó) és nem tudtam hogy mi van, annyira nem akart menni a saját kocsimhoz képest. Az például 2500 alatt szinte használhatatlan (ha jól emlékszem)

De saját autó például 1500 f/perctől megy

2013. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baja az autódnak, csak a turbónyomás felépüléséhez kipufogógáz is kell, ezért csak magasabb fordulaton épül fel, akkor jön meg az erő. Teljesen jól vezetted eddig az autód.
2013. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit olvastál városi használatnál a kis fordulatot inkább csak sebesség tartására használják, nem pedig felgyorsulásra.
2013. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Csak mert itt mindenki 2000 alatt megy városban ahogy nézem"


Nem mondod, hogy rálátsz a szomszéd sávban közlekedő fordszámmérő órájára!

2013. aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Harkonnen: az oldalra értettem!:) Ha nem lett volna egyértelmű.
2013. aug. 3. 00:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!