Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2-es jogosítvány letétele...

A2-es jogosítvány letétele után milyen motort ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Múlt héten jött meg a friss A2-es jogsim, így nincs más hátra, mint motor után nézni.

Habár A2-t tettem le, még sose volt motorom azelőtt (még Simsonon se ültem), így nem akarok egyből az A2 korlátait feszegető masinát. Én olyan 250ccm körüli motorban gondolkodom, tehát bírjak vele, de azért ne 90 legyen a vége csutkagázon. Ehhez mit szóltok? Szerintetek jól gondolom?


Szóval milyen motort tudnátok ajánlani kezdésnek? 250-300 ezer ft-om lenne rá (plusz egyéb költségekre már félre van téve a keret). Bármilyen stílus jöhet, nem zárkózom el semmitől sem. :)



2013. aug. 1. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem első nekiugrásra egy ETZ 250. 120 ezerért kapsz egy jó állapotút, 130-140 körül azért tud menni és szerintem elég lenne 1. motornak. Ha baj van vele, olcsó az alkatrész hozzá és könnyű javítani. Én ezt ajánlanám. Sokkal újabbat ennyi pénzért nem is érdemes venni, esetleg valami hasonló korú nyugatit.
2013. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 schbandika válasza:
Honda Diót vegyel, mert vezetési gyakorlat nélkül csak a mentő visz valahova!!!
2013. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gyakorlatra ott volt a tanfolyam. De azért is gondolkodom egy szolidabb 250-esben, mert ha már megvan az A2, nem fogok egy kávédarálón zötykölődni 40-el. Mellesleg pedig a 120 kilóm megviselné a Dio-t. :)


A félreértések elkerülése végett: nem száguldozni akarok, de azért a kényelmes 90-es utazót tudja már egy olyan motor, amiért kiadok 250-300 ezer ft-ot.

2013. okt. 10. 17:51
 4/5 anonim ***** válasza:
a tanfolyam az messze nem ér fel a gyakorlattal motoros barátom. Motorozás nem játék, a kicsitől kell kezdeni és fokozatosan a nagy felé haladni. Nincs motoros aki teljesen tapasztaltnak mondhatja magát jogosan, mert mindig van mit tanulni.
2014. máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
inkább egy 125-öst vegyél előszörre. azzal próbálj ki mindent hogy birja e, ha a lábtartóig bedöntöd, nem csuszik e ki. tapasztalj meg mindent amit csak tudsz. és utána menny feljebb
2014. máj. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!