Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet? Hol keressem a...

Mitől lehet? Hol keressem a hibát?

Figyelt kérdés
Simson Star (S41) -nél a karburátornál összeszerelés után folyik a benzin. Szétszedtem, levettem az úszóházat, kitakarítottam, a bent maradt benyát kiöntöttem belőle, majd visszaszereltem, vissza a szívócsonkra, nyitom meg a benzincsapot, szépen folyik is a benzin lefelé a csövön (a csapnál nincs szivárgás), és egyszer csak látom, hogy ahol az úszóház hozzá van csavarozva a tetejéhez, ott a szélénél folyik a benzin. A szigetelőgyűrűnél. Ez mitől lehet? Az úszóhoz nem nyúltam, igazából csak a házát vettem le. A tűszelepre gyanakszom, mivel kitekertem (ezt is szét akartam szedni, de meggondoltamm magam) és vissza tekertem. Ekkor lehet hogy "kiakadt" a tűszelep? Lehet hogy a tűszeleppel van gond?
2013. aug. 1. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A tűszelepet leginkább úgy tudod ellenőrizni, hogy a fejre állított karburátornál belefújsz a benzincsőbe. Ha nem szelel, akkor lezár rendesen.


Ne mondd, hogy nem nyúltál az úszóhoz, hiszen a tűszelepet nem lehet kivenni amíg az úszót le nem vetted!


A túl magas benzinszinten kívül az is okozhat folyást, ha az úszó alsó ütközőfüle nagyon ki van hajtva, mert akkor meg az úszóház oldalán fog feltámaszkodni és azért nem tud lezárni! Ha fejre állítod, belefújsz és nem tudod átfújni, akkor a tűszelep lezár, viszont túl magas a szint!


[link]

2013. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!