Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fagyállo folyadékot, milyen...

Fagyállo folyadékot, milyen fagyszint mérovel kell megmérni?

Figyelt kérdés
A minap vettem egy autosboltban, de azt csak a hutofolyadék fagyálloságát méri, aztán megmértem az ablakmoso folyadék fagyálloságát, semmit nem mutatott, pedig az ablakmoso folyadékot egy benzinkúton vettem. Nem jot vettem vagy nem jo a méro? Nem értem.
2009. okt. 24. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Felesleges volt megvenned mert a legtöbb benzinkúton ingyen megmérik mit tud a fagyállód. Az ablakmosót meg minek méred? veszel télit valahol és biztos hogy nem fog befagyni.
2009. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát , a benzinkúton én nem méretnék, mert érdekes, de valamiért ott mindíg rossz lesz az érték,így aztán kézségesen eladják neked a drága fagyállót.


Egyébként szerintem az ablakmosót nem lehet vele mérni.

2009. okt. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Most írok kicsit késon, mert elment az áram!

Nos a kovetkezo a szitu: A LIDL-ben vettem a fagyszint mérot és a téli ablakmosot,csak megakartam mérni, ha valoban annyi fokot mutat ami rá van írva, mert már hallottam hogy befagyott valakinek, hogy nem azt a pontos értéket érte el , ami rá volt jelolve. De gondolom ezúttal hogy a hutofolyadékra és az ablakmoso folyadékra, más fagyszint méro kell, mert a 2 folyadéknak más a surusége.

2009. okt. 24. 22:48
 4/11 anonim ***** válasza:
2. Én jópár benzinkúton lemérettem már, kb. tudtam mire számíthatok mert ha nyáron rátöltöttem desztilált vizet télre lecseréltem, rá van írva a fagyállóra is hogy hány fokos, nem nehéz kiszámolni, 1:1 keverem 35 fokot tud, ha töményen 70-es. Az hogy eladásra kínálnak valamit, nem kötelező megvenni. Ha kell leméretem 15 benzinkúton ingyen.
2009. okt. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jol van értem én , hogy leméretem a benzinkutakon, de az a problémám hogy 3 kocsim van , most mindig fogok szaladgálni be a városba, ha jon a tél emiatt, mert 15 km-es korzetben nincs ben.kut, ezért akartam venni , hogy itthon legyen nekem , ha szukségem van rá, de látom ez a kis bigyo ilyen problémás. Egyszeru dologrol van szo a francba a mai világban!
2009. okt. 25. 14:23
 6/11 anonim válasza:

Alapvető vereés van.

Fagyálló mérővel a FAGYÁLLÓT lehet mérni. A fagyálló pedig nem más mint az ami az autó hűtő rendszerébe kerül!


Az ablakmosó folyadék az nem "Fagyálló", hanem csak nem fagy meg! (ha télit veszel)


A téli szélvédő mosó folyadák fagyáspontját nem lehet megmérni a Fagyálló Hűtőfolyadék fagypontját mérő készülékkel!!!

2009. nov. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Cro_ válasza:

Refraktométerrel lehet normálisan leellenőrizni a fagyállót és az ablakmosó folyadékot is. Az ilyen pumpás mérő nem elég pontos, és általában azzal nem is lehet ablakmosót mérni.

Ebay-en 25 dollár körül be lehet szerezni. Akinek több autója van, ráadásul maga szervízeli őket, annak érdemes megvenni.

2011. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pontosítva:A mérővel Metanolt(Methanol) és Etilén Gklikolt(Ethanol Glycol)lehet mérni.Meg kell nézn mit tartalmaz az ablak mosó,ha alkoholt akkor alkohol mérő kell neki a többit pedig ki kell számolni.
2012. dec. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2012. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 saghipeti válasza:
A boltokban kapható eszközök az adott folyadék törésmutatóját mérik, ami fagyálló esetén egy adott etilénglikol(fagyállók alapanyaga) - víz elegy koncentrációjára jellemző, ez pedig a fagyáspontra. (bővebben: [link] Tehát ez nem használható szélvédőmosók fagypontjának mérésére. Ehhez egy etilalkohol-víz elegyre kalibrált eszközre van szükség.
2014. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!