Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felcsavarozható antennaszárak...

Felcsavarozható antennaszárak között van lényeges műszaki különbség?

Figyelt kérdés

Az autómhoz egy gyári antennaszár 7-8 eFt-ba kerül.

Kinézetre teljesen ugyan olyan univerzális szár, szinte bármelyik hipermarketben kapható 1000 Ft körüli áron.

Műszakilag van akkora különbség a kettő között hogy indokolt az ekkora árkülönbség? Vagy ugyan olyan jó az olcsóbb is?


2013. aug. 3. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem kizárt hogy van de figyelj oda mit veszel "gyárinak". Jártam már úgy hogy az utángyártottat akarták gyárinak eladni a márkaszervizben. Igaz az emlékezetem szerint valami kaszni műanyag volt de akkor is. Amúgy én esetleg rákérdeznék hogy van e paramétere a gyárinak aztán megnézném annak tudatában az univerzálisat. Vagy veszel egyet 1000-ért s felcsavarod. Ha van vétel akkor ok ha nincs akkor nem kérdés többé. :)
2013. aug. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sinead ***** válasza:
Teljesen jó az univerzális, én egy darab hangfalkábelt dugtam az antenna helyére és azzal is szólt(ezt nem ajánlom neked).
2013. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó lesz az utángyártott is. Talán a gyári tartósabb, nehezebben törik, jobban bírja a gumiborítása és kevésbé hajlamos a berohadásra. A menet átmérőjére figyelj, mert ez típusonként eltérő lehet!
2013. aug. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az autómat használtan vettem és már nem gyári antenna van rajta. A gyári az a fekete gumiszerű anyaggal bevont antenna. Ez meg sokkal rövidebb fényes fém bot. Ez nem tetszik annyira, ezért gondoltam hogy felrakok egy gyári vagy ahhoz hasonló feketét.

Vétel ezzel is van. Legalábbis városban. Városon kívül azért el-elmegy a hang. Nem tudom ez normális-e...

De ha leveszem ezt az antennát városban akkor is szól a rádió. Sőt az autóban van beépített gyári GPS. Annak is kifogástalan a vétele. Bár abban nem vagyok biztos, hogy annak a jelét is erről veszi.

2013. aug. 3. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!