Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az mitől lehet hogy a fékkarná...

Az mitől lehet hogy a fékkarnál megvan még a nyomás amit a kar produkál, de lent a cső másik végénél már semmi, alig érezni valamit?

Figyelt kérdés
Hiába légtelenítettem a féket nem keménykedett. Levettem a fékcsövet a fékkarról, befögtam ujjal, és két huzás után spriccelt az olaj és volt ellenállása a karnak. Visszatettem a csövet, alul levettem, befogtam ujjal ott is, huzkodom a féket és semmi. de az olaj lassan szivárog. Ez mind az után volt hogy a csövet meg mindent kifujattam levegővel, és fel lett újítva minden.
2013. aug. 4. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Alapszabály: ami jó azt nem "javítjuk" meg!


"Visszatettem a csövet, alul levettem, befogtam ujjal ott is, huzkodom a féket és semmi. de az olaj lassan szivárog."


No persze, mert csak levegő volt a csőben és annak nem 4-5 pumpálás kell, hogy megteljen! Ha fékcső végét felfelé tartod, akkor ki tud menni a végénél a levegő megtelik fékfolyadékkal, és ha akkor fogod be a végét, akkor ott is fog spriccelni!


Rakj össze mindent, töltsd tele a tartályt folyadékkal, tegyél egy műanyag csövet a légtelenítő szelepre az alá meg a fékolaj dobozát. Nyisd ki a légtelenítőt és várj amíg megjelenik a folyadék. Ekkor zárd el a légtelenítőt. Most kell valaki segítség: a segítő felpumpálja a féket és ha felkeményedett, akkor megtartja a kart. Te kinyitod a légtelenítőt majd ha a fékkar beért ütközésig akkor visszazárod. A segítő csak ekkor engedheti el a fékkart!

Ezt kell ismételni amíg jön levegő...

2013. aug. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és néha a tartályt is utána kell tölteni, nehogy levegőt szívjon be, mert akkor semmit se ért a munkád!
2013. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
legtelenitesnel vissza kell tenni a tartály tetejét?
2013. aug. 5. 08:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, bár néha fröcsköl...
2013. aug. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
rendben. köszi a gyors választ.
2013. aug. 5. 08:54
 6/6 A kérdező kommentje:
A főfék munkahengerben hogyan lehet javítani a pillangó szelepet ja leragadt?
2013. aug. 5. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!