Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi kamatot raknak egy...

Mennyi kamatot raknak egy használt autóra? ( részletfizetés )

Figyelt kérdés
Mondjuk egy 2006-os autóra?
2013. aug. 5. 21:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A hitelt nyújtó bank dönti el, néha több ajánlatból is válogathatsz.
2013. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Olvastam már olyat is, hogy 100%-os a kamat, tehát az autó kétszeresét kell visszafizetni, de ez ugye nem igaz?..
2013. aug. 5. 21:55
 3/19 anonim ***** válasza:
Sok paramétertől függ, az autó értékétől, az önerőtől, a hitelösszegtől, a futamidőtől. Olyan 20-25%-ot minimum, de lehet akár 30-35% is.
2013. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

De lehet olyan,sőttt!!! Láttam már olyat ami az árának a 2,5 szeres lett volna hitellal .

Szerintem ha egy kocsinak a másfél szeresét kérik el az már normálisnak mondható és jónak mondható

2013. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Értem, akkor gondolom a 100% az hülyeség..


Egyébként 2006-os az autó, 1,8 millió, 10%-ot kell befizetni, és szeretném a leghosszabb futamidőre kérni, azaz 84 hónapra, hogy minél kevesebbet kelljen fizetni havonta ( ez a fontos ), szerintetek lehetséges hogy ezt így megadják 84 hónapra?

2013. aug. 5. 22:04
 6/19 nandras84 válasza:
100%
Én 1,5 millio hitelt vettem fel, 500ezret fizettem kp-ban. Ez 5 éve volt, azota több mint 2,5 milliot fizettem vissza és még van 800ezer hátra!!!!
2013. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson autóra 2 évnél hosszab távra hitelt felvenni! Ellopják, összetörik, el kell adnod, és évekig fizethetsz. A 100% úgy jöhet ki, ha hosszú távra veszel alacsony kamattal, a végén valóban a dupláját fizeted ki. Tipikus pofáraesés, amikor a hiteles autót eladja csórikám, és megdöbben, hogy több a hátraléka mint az autó értéke. Ha eszed van, annyit költesz autóra, amennyit valóban képes vagy kigazdálkodni. Én szóltam.
2013. aug. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor majd ha ötszörösére emelkednek a fizetések, majd veszek autót. Ja, hogy olyan sose lesz, akkor járok BKV-val életem végéig. Jóéjt. :)
2013. aug. 5. 22:17
 9/19 anonim ***** válasza:

"Olvastam már olyat is, hogy 100%-os a kamat, tehát az autó kétszeresét kell visszafizetni, de ez ugye nem igaz?.."


Attól függ mennyi időre. Ha csak egy évre kéred és az autó árának dupláját kell kifizetni, az valóban 100%. (Ilyenről én még nem hallottam.)


Ha 84 hónap, azaz 7 év alatt fizeted vissza, az autó árának a kétszeresét, az 14,28%-os kamat. Az már elég kedvezőnek mondható.


Lásd általános iskolai matematika, százalék számítás! Ez olyan mint amikor hirdetik, hogy "nyílás záró csere 50% kedvezménnyel, azaz "fél áron" csak most csak Önnek." A sok buta ember meg bedől, hogy fél áron adják a nyílászárókat. Apró betűvel meg ott van alatta, hogy 20% az anyagra, 30% a beépítésre. De hát a marketingesek összeadják, ami matematikailag helytelen, de milyen jó csalogató, átverő szöveg.

2013. aug. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

...így kezdődik egy olyan történet, amire a lakás is rámegya végén, sok sikert hozzá!


Ha viszont lenne eszed, akkor vennél a 10%-ért bármit, amit utánad dobnak, és nem esik darabokra. Jársz vele, használod, közben szépen félreteszed azt az összeget, amit havonta a törlsztőre költenél. Néha gyönyörködsz a forgalmidban, amiben a te neved van, nem egy banké.

Két év múlva már összejött valamennyi egy kicsit komolyabb autóra, az első hulladékot eladod amennyiért elviszik, kipótolod a két év alatt félretett törlesztőkkel, és veszel egy jobb autót, és megint teszed félre a törlesztőket.


Folytasd tovább gondolatban... tíz év múlva egyik esetben lesz egy tízenhét éves, már lelakott valamid, amit a piaci ár kétszereséért vettél....


vagy lesz egy sokkal fiatalabb autód, amit szintén használtan vettél, de egy filléred sem vándorolt a bankok zsebébe, és a közben eltelt években mindig volt egy saját autód, amit, ha beütött volna a krach, bármikor eladhattál volna.

2013. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!