Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék egy nagyobb, de...

Szeretnék egy nagyobb, de viszonylag olcsó motort. Mz -re gondoltam. Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Mennyi különbség van 125 és 250 ccm-es változat között?

18. életévemet fogom betölteni. Fiatalokat nem nagyon látok ilyen motorokon, pedig nekem kinézetre is tetszenek :D

A konkrét kérdések:


-Milyen jogsit kéne rá venni, és föleg mennyibe kerül(az elsősegély megvan az 50-es jogsiból, ha ez számit)

-Milyen véleménnyel van róla, akinek már volt. Hibák-előnyök...

-Mennyit kell "bütykölgetni", mert nem igazán az a típus vagyok.



2013. aug. 6. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A különbség óriási már a köbcentiből adódóan is. Valamint nem tudni Te melyik típusra is gondoltál pontosan (trophy, ets, ts , etz) az utóbbiak kissé elterjedtebbek mert újabbak a többi inkább veterán.

Jogosítvány a korodból adódóan az az A2 kategória. Amellyel 35 kilowattig vezetheted. Ma már nem köbcenti alapon lehet vizsgázni, hanem a motornak a teljesítménye határozza meg a kategóriáját. A 125 ccm-s az 8kW, a 250-es pedig 15kW. Tehát mind a kettő belefér. Annyit tudok, hogy variálták a kategória váltás szabályait (sajnos most ezt nem tudom neked kifejteni, hogy mit és mennyire).

Igazából Ezek a motorok is közel 20 évesek (+-). Ugyebár amit használnak az kopik, az meg tönkre megy. De ha ki tudsz fogni egy idős bácsitól egy olyat ami nála porosodik évek óta, akkor csapágy és a szimeringek cseréje után mondhatni van egy új motorod.

De viszont bütykölgetni, azt lehet! De elviheted szerelőhöz is hiszen ő ezzel foglakozik.

2013. aug. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

-A2-t. Ami erősebb motorra is feljogosít.

-Kivisz a világból.:) És jobb mint a 350-es JAWA.:) (Én most egyébként 250-es ETZ-re gondolok.:))

-Régi motort szerelni kell, de az összes használt járműnél benne van a pakliban. De ha normális állapotút veszel, akkor el fog menni egy darabig, csak ügyelni kell egy tűrhető olajat tölts bele, és ne hajtsd túl.:)


Nem tudom mennyit szánsz rá, de pl Ő elég jó motor: [link]


(Alkudni persze kell!:d)

2013. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szolovjov ***** válasza:
Ég és föld a 125-ös és a 250-es. Nekem mindkettő van. Vagyis az egyik az ETZ 251-es. Én azt a típust ajánlom. Ritkasága miatt drága, de sokkal stabilabb mint a 250-es ETZ. De a 250-essel sincs nagy baj, csak hozzá kell szokni. Megbízhatóságával semmi baj, utazótempóban kényelmesen tartja a 90-100-at. Ennél a sebességnél 4 és 5 liter között fogyaszt, terheléstől, szembeszéltől függően. Van egy 150-es ETZ-m is, az 3-3,5 litert fogyaszt kb. Egyébként a valaha kiadott legjobb MZ az a TS 250/1-es volt. Ugyanúgy 5 sebességes mint az ETZ, de sokkal pörgősebb és kevesebbet is fogyaszt. Papíron 2 LE-vel gyengébb, de ha kipróbálod mégis jobban megy mint az ETZ. Csak ezek már nagyon öregek és ha ilyet vennél valószínűleg először fel kéne újítani az utolsó csavarig. Persze ennek is megvan a szépsége :)
2013. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A TS 250/1 rosszabb az ETZ-nél!Meg pörgősebb...hagyjuk már! Ha valami pörgős akkor azok az etz-k.Erről voltak híresek régen ,hogy a pannóniát,jawát,trophyt,ts mz-t úgy odaverték mint a huzat!A TS250/1 annyiban különbözik motorilag az etz-től,hogy rosszabb a hűtése-kisebb a hengerfeje.
2013. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 13. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!