Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha hirtelen menet közben...

Ha hirtelen menet közben elromlana a fék, bepánikolnál? Haza mernél még utána menni a kocsival?

Figyelt kérdés
Tegnap este jutott eszembe ez a kérdés. Azóta gondolkodom rajta. Tegyük fel, hogy vki megy városban és hirtelen elromlik a fék (pl.: elfolyik az olaj). Manuális váltós kocsiról van szó természetesen, automatánál nem tudom hogyan van motorfék még stb. Gondolom megállni úgy lehetne, hogy 1-es majd kuplungot szép finom ráengedni, hagyni egy picit, hogy lassuljon még a kocsi majd kézifék. A kérdés itt jön. Tegyük fel, hogy nincs pénzed autómentőre akkor hazamernél vele utána menni? Persze max. 2-be és ahol fékezni kell (pl.: alsóbb rendúton), ott előtte már 1-s és motorfék. Én forgalmi helyzettől illetve attól függően, hogy hol történne úgy kalkulálnék, hogy vajon megpróbálom-e. Persze ez csak elméleti kérdés, rem. sosem lesz ilyen.

2013. aug. 7. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Ha elmegy az üzemi fék és motorfékkel+kézivel akarsz megállni, akkor az úgy nem fog menni hogy pl mész 4.-ben 50-el és te berakod 1-be. Max ha nagyon lassan gurul a kocsi, akkor tudod betenni 1-be. Én szépen visszakapcsolgatnék, + közbe kézivel rásegíteni. Mást nem nagyon tehetsz.
2013. aug. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Automatánál is van motorfék.


Bepánikolnék-e? Megijednék, az biztos, de annyira nem, hogy ne tudjak kormányozni, gázt felengedni. A gond, hogy mikor is fékezel? Ha szükség van rá. Azaz nem a szép egyenes út közepén, ahol nyugodtan lassulhatsz motorfékkel, hanem a hajtűkanyarban vagy megállt autók mögött.

Amennyiben valahogy sikerülne ezt megúszni, kézifékkel már megállnék. Az viszont 100%, hogy nem próbálnék továbbmenni. Nagy hülyének kéne lenni hozzá...

2013. aug. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Dörmögő ***** válasza:
59%
Nem mennék vele haza. Szólnék valami ismerősnek hogy húzzon el hazáig, és valahonnan szereznék vonórudat. Legalábbis az én kocsimmal így csinálnám, mivel elöl-hátul tárcsafékes, és a kézifék csak egy kicsike dobféket működtet a hátsó kerekeknél, és valóban csak rögzítésre jó. Persze azoknál a kocsiknál ahol a kézifék az üzemi féket működteti ott lehet hogy óvatosan hazamennék vele.
2013. aug. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A vontatás se épp szerencsés, hisz álló motornál még motorfék sincsen, tehát ha előtted megáll akkor Te belemész vagy nagyon lassan kell menni, hogy a kézi fék tudjon fogni.
2013. aug. 7. 10:12
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Maximum ha 2 utcányira vagyok talán, nagyon csiga tempóban de még akkor is 10 szer meggondolnám.

Keresztapámnak volt ilyen problémája, ő motorfékezéssel gurult haza igaz nagyon lassan ment.

Én ha észrevenném hogy elromlik a fék akkor nem pánikolnék be mert az csak rosszabb, inkább szépen lassan visszakapcsolgatom a sebességet és elengedem a gázpedált plusz kiteszem a vészvillogót hogy a mögöttem haladók lássák hogy valami gáz van és ne dudáljanak feleslegesen.

Szerencsére ilyen gondom még nem volt. Bár tükör jeges úton volt amikor csak gurult az autó és nem akart megállni akkor a szerencsém az volt hogy totál kihalt utcában mentem és nem tudtam megadni az elsőbbséget sem mert gurult az a fránya autó, akkor ugye fékeztem nagyon óvatosan de elkezdett ide-oda csúszkálni az a fránya autó akkor ellenkormányzással nagyjából az úton tudtam tartani plusz folyamatosan kapcsoltam vissza a sebességet, aztán csak megálltam szerencsére.

Én ilyen helyzetbe nem pánikolok be mert annál rosszabb.

2013. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tavaly ősszel Erdélyben eltörtem a fékcsövemet. Szerencsém volt, hogy időben észrevettem, és szépen motorfék+kézifék combóval megálltam.

Aztán nagy nehezen szereztem szerelőt, de nem volt trailere így kénytelen voltam saját lábon elmenni a szervizbe, ami kb 15-20 km-re volt. Utólag belegondolva elég bátor voltam. Idehaza nem is kísérleteztem volna vele, de ott kényszerhelyzetbe voltunk.

Egyébként fék nélkül közlekedni tilos és csak szállítani vagy vontatórúddal szabad vontatni, valamint a vontató jármú súlyára is vannak kitételek.

Kedves tévénéző gyerekek, ezt ne próbáljátok ki otthon!!

2013. aug. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

"A vontatás se épp szerencsés, hisz álló motornál még motorfék sincsen, tehát ha előtted megáll akkor Te belemész vagy nagyon lassan kell menni, hogy a kézi fék tudjon fogni."


Erre van a vonórúd.

2013. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Pontosan ezért, biztonsági okokból dolgoznak az autók két körös fék rendszerrel. Egy kör a bal első, jobb hátsó másik kör a jobb első, bal hátsó, létezik első kettő egy kör, hátsó kettő másik kör. Lényeg az, hogy egymástól függetlenek, egyikből elmegy az olaj, másikban még ott "marad". A kézifék teljesen független, mechanikus biztonsági okokból, hogy szükség esetén ezzel is meg tudj állni. Persze van olyan, amikor a főfékhenger megy tönkre, de ezt azért már előtte jelzi általában, pl fogy a fékfolyadék, általában a tömítésen keresztül a vákum dobba "fossa" bele, de már sokat mondó lehet a vákum dobon lévő festék felmaródása. Szvsz, érdemes gyakran mondjuk minden napi elindulás előtt a fékfolyadék szintet ellenőrizni, hogy még véletlenül se okozzon meglepetéseket. Hogy a kérdésedre is válaszoljak, félre tolnám és alkatrészekkel együtt visszamennék, de amíg nem javítom meg én bizony nem mennék vele. A fék nem játék.
2013. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

"ontosan ezért, biztonsági okokból dolgoznak az autók két körös fék rendszerrel. Egy kör a bal első, jobb hátsó másik kör a jobb első, bal hátsó, létezik első kettő egy kör, hátsó kettő másik kör. Lényeg az, hogy egymástól függetlenek, egyikből elmegy az olaj, másikban még ott "marad"."

Apám járt úgy anno hogy az egyik keréknél eltört a fékcső, és hiába a 2 fékkör egyik se működött. Aztán a gyors megoldás az volt hogy faragott egy faágat a cső végébe és így volt egy kicsi fékhatás.

2013. aug. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem lehet, de hát ez nem Amerika, hogy azonnal jön a segítség itt vagy van segítség vagy nincs. Pl. ha nálam lenne ilyen a Suzuki Swifttel, hogy a városban kimegy, muszáj lenne vhogy vele hazajönnöm, mert aki segíteni tudna az vagy 30 km-re lakik egy faluban jah és persze ahol én lakok busz sincsen, tehát alhatnék az utcán vagy a kocsiban.


Am. röhögök ezeken az Amerikai filmeken, hogy ha kimegy a fék akkor egyből kormányoz össze-vissza meg belehajt az árokba vagy szakadékba, de már olyat is láttam, hogy ennek ellenére tövig taposta a gázt xD

2013. aug. 7. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!