Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legkisebb fogyasztású városi...

Legkisebb fogyasztású városi autó? Melyik?

Figyelt kérdés

Budapesten kellene, 80%-ban városi használatra napi 20-30 km-re.

Melyik személygépjármű fogyaszt a lehető legkevesebbet?

Ne legyen 10 évnél öregebb, 1 millió forintnál drágább. Azt az autót szeretném, ami relatíve a leggazdaságosabb.


Amúgy hogy van az, hogy egy 5-6 éves 1.8 dízel VW Passat fogyaszt 4-5 litert, egy 1.2 dízel VW Lupo 3-4 litert és egy 0.8 dízel Smart 5 litert? A fogyasztás nem arányosan csökken a köbcenti méretével?


2013. aug. 7. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

"A fogyasztás nem arányosan csökken a köbcenti méretével?"

Nagyon nem. Autókkal kapcsolatban kevésbé vagyok képben, de motornál lazán van, hogy egy 650-es jobban fogyaszt, mint egy átlagos 250-es s némelyik 50-es...

Függ a váltó áttételezésétől, a súlytól és nyilván sok egyéb dologtól, hogy hogyan fogyaszt egy autó, a körülményeket és a vezetési stílust most bele se veszem, de azok is nagyon sokat számítanak, csak éppen az nem az autóhoz tartozik, Téged most nem az érdekel.

S persze nem mindegy, hogy dízelüzemű-e az autó, a hibridek fogyasztása is más... De ezt gondolom, tudod, Te is dízeleket soroltál.

2013. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1.9-es Passat soha ne eszik 4-5 litert a városban. 100% városi használattal 7-8 liter. Egy Luponak 4,5-5.

Városon kívül már nincs akkora különbség. 5, ill. 3,5 liter.


Én 1.3JTD, 1.4HDI motorral szerelt autókat nézegetném. Sokat vezettem belőlük, a kis motor ellenére mindegyik nagyon pozitív csalódás volt. 3 hengeres dízelt pedig biztosan nem vennék.

2013. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sinead ***** válasza:
Én a VW Lupot ajánlom.
2013. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift 1.3 -re esküszöm! Te sem fogsz csalódni olcsó jó megbízható nekem városba 5.5 liternél többet nem eszik klímával !! Ő 1995-ös gyártmány de van 10-évnél fiatalabb is tehát csak Suzuki Swift ha városba használod !!!!!!!!!!
2013. aug. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az 1.0-ás motor a Swiftnél 3 hengeres Ő kb 0.3 literrel többet eszik de Ő is jó!
2013. aug. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!