Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerinted ez első szériás...

Szerinted ez első szériás Trabant 601?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem volt egy bár az nem kombi volt, de első szériás, és annak fém kilincsei voltak és lekerekített lökhárítói.

Úgy tudtam,hogy ránézésre ezek különböztetik meg a későbbiektől.Továbbá a hirdetés szerint ez egy 62-es Trabant, de a 601 az csak 64-ben jelent meg.


2013. aug. 8. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem stimmel a kormány a világítás és ablaktörlő kapcsoló és a lökhárító Amúgy meg lehet nézni mióta van 601-es.
2013. aug. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem értem, ennyire nem ért a tulaj az autójához vagy beakar csapni valakit?De kit?Akit érdekel,hogy első szériás az valószínűleg egy hozzáértő, és én nem vagyok hozzáértő, de feltűnt,hogy rosszul van megadva néhány adat.

Gondolom innen a 150 ezres ár is, mert az első szériások valamivel többet érnek mint a későbbiek, de ez a kocsi maximum 30-at érhet.Vagy talán 10-et. (az enyémért annyit adtak a bontóban)

2013. aug. 8. 17:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom. Az első szériás Trabik sajátságaiból egyetlen egyet sem fedezek fel rajta, sem kívül, sem belül. Bár nem a legújabb modellek közül való, (pl nincs fejtámla az üléseken), de itt nem csak a lökhárítóról van szó. Grillrács osztása, műszerfal színe/formája, kormány formája, tükrök, szellőzők, semmi nem utal arra, hogy ez a hatvanas évek óta létezik. Nem akarok hülyeséget mondani, de az én tippen szerint úgy a 80-as évek eleje-közepe.
2013. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
(Még annyit, hogy az ívelt, zárvégek nélküli lökhárítók a hetvenes évek végéig futottak - ha csak nem lett mindkettő cserélve (nem tartom valószínűnek), ez már egy garantált bizonyíték arra nézve, hogy az autónak köze nincs a 60-as, 70-es évekhez.)
2013. aug. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Réti bubuzér ***** válasza:
Ez egy össze-vissza tákolt bontószökevény. 150000, szétröhögöm a belem :) Az ajtó kilincsei passzolnak, a hátsó ajtóé már nem. Az előttem levő jól leíta belsejét, még annyit tennék hozzá, hogy az első szériásokban a padlón volt egy kis gomb, vagy miaszösz, azt kellett pumpálni, ha szélvédőt akartál mosni :)
2013. aug. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Réti bubuzér ***** válasza:
Még annyit, hogy a hátsó lámpák alatti prizmáknak krómkerete volt, illetve a díszcsík is ilyen világos, semmilyen színű, nem pedig fekete.
2013. aug. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első szériás, hogyne. A nagyja egy '80-as évek végi, 12 V-os, tekercsrugós kombiból származik, de már közel sem eredeti.
2013. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az, de akkor kasznicserés. Annak idején pótalkatrészként lehetett kapni komplett, berendezett kasznit az Ifjúgárda utcában, csak a hátsó futóművet meg a komplett bölcsőt kellett alátolni, és már mehetett is műszaki vizsgára.

Nagyjából reális is, ha tényleg 1962-es, akkor nagyjából a nyolcvanas évekre rohadhatott péppé az eredeti kaszni, lehet, hogy a komának nem volt kanala toldozni-foldozni, inkább vett egy komplett bódét hozzá, a forgalmiban meg maradt 1962-es.

2013. aug. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szó sincs itt karosszériacseréről: egyrészt 1962 májusában még nem létezett 601-es Trabant (legalábbis sorozatban, mert a P60/1 jelzésű prototípusok már lehet, hogy futottak), másrészt a motortéren is látszik, hogy ennek köze sincs a '60-as évekbeli Trabikhoz. Nagy a tank, szögletes a motorburkolat, elektromos az ablakmosó és jó nagy gyújtótrafók figyelnek a jobb oldali doblemezen. Ez bizony a '80-as évek legvégéről való, csak valami gyengeelméjű rosszul tudja, milyen autóról van szó.
2013. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyen volt a legelső '64-es kiadású 601-es:

[link]

2013. aug. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!