Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kössem át az autórádiót...

Hogyan kössem át az autórádiót, hogy ne csak gyújtáskor kapjon áramot, hanem mindig?

Figyelt kérdés

Itt egy kép:


<a href="http://kepfeltoltes.hu/130809/radisomagno_www.kepfeltoltes.hu_.jpg">http://kepfeltoltes.hu/130809/radisomagno_www.kepfeltoltes.hu_.jpg</a>



2013. aug. 9. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A megjegyzést figyelembe vetted? Ha direktbe kötöd, néhány nap alatt leszívhatja az aksit! Egyébként a 4-est és a 7-est összekötöd, vagy a hetesnek adsz egy állandó áramot az akkuról, vagy a biztosíték tábláról.
2013. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam. Amúgy miért szívja le az akkut? A memóriát meg kell jegyeznie, annak kell az állandó +12V. Ha azt szeretném, hogy kulcs (gyújtás) nélkül is tudjam hallgatni a magnót, állandó +12V-ra cserélem a vezetéket. Viszont, ha kikapcsolom a magnót, akkor továbbra is csak a memóriához használja a magnó a feszültséget nem? Szóval ez nekem nem egyértelmű, ettől miért venne föl állandó plusz feszültséget kikapcsolt állapotban?
2013. aug. 9. 09:57
 3/6 anonim válasza:
rádiótól függ, mennyit eszik, meg kell mérni. enyém direktbe van kötve (már így került hozzám az autó), előlap nélkül nincs vele gond (két hétig legalább nem merül le), fent felejtett előlappal egy hét alatt kieszi a delejt az akkuból.
2013. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez rádiófüggő, de előfordulhat, hogy hiába kapcsolod ki, mégis zabálja az áramot. Esetleg van még egy olyan megoldás, hogy némelyik gyujtáskapcsoló, félállásban is ad le áramot valamelyik vezetéken, de közben a gyújtás nincs rajta. Ha megtalálod ezt, ill. ha van ilyen a kapcsolódon, akkor erre célszerű kötni.
2013. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
#4: szerintem az a cél, hogy ne kelljen kulcs a rádióhoz :)
2013. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen az lenne a cél. Köszönöm a válaszokat, maradok a autóvillamosság szerelőnél :)
2013. aug. 9. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!