Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályos ha autóval körbe-kör...

Szabályos ha autóval körbe-körbe megyek a körforgalomban (többi lent)?

Figyelt kérdés

vidéki vagyok, tegnap pestre kellett mennem és a gps pont egy körforgalomban tervezett újra... mentem vagy 2-3 kört...

mondanom se kell hogy mindenki ugy szidott ahogy csak tudottXD


2013. aug. 9. 14:07
 1/8 Dörmögő ***** válasza:
82%
Akár 2 napig is körözhetsz benne. Senkinek semmi köze hozzá. Kreszt meg nem szeged meg vele. Persze remélem nem 18 méteres nyergessel voltál.☺
2013. aug. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 schocko ***** válasza:
9%
Ki kellett volna menned belőle, majd később visszamész...igazuk volt...
2013. aug. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem van valami olyan, hogy a legrövidebb úton ki kell menni belőle, de egy-két forduló még belefér ha eltévedsz! Egyszer a bnőm egy jó kis tali után véletlenül csinált még egy kört, azóta is emlegetjük :)
2013. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Bírom az ilyen embereket, akik így közlekednek "mintha lenne valami ilyen szabály"... Remélem, sosem találkozunk az utakon.

Mehetsz 2-3 kört, de ha szórakozásból körözöl benne, akkor a rendőr ki fog tessékelni és megbüntet a közlekedés indokolatlan akadályozásáért.

2013. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Velem is már előfordult, hogy megtettem még egy kört (többet biztos nem tennék, már ettől is szédültem...:Đ), mert elnéztem a kihajtót (ja, hogy itt kellett volna...), ilyenkor nyilván nem nyomok satut, hanem legközelebb már eltalálom...

KRESZ ugyan nem tiltja, de ha kisebb a körforgalom akkor szidhatnak, mert lassítod, ill. akadályozod a forgalom haladását, mivel folyamatosan elsőbbséget kell adniuk neked azoknak akik be akarnak hajtani. (és érted mindig neked...)... innentől akadályozod a többi közlekedőt, ezért szólhat a rendőr ha épp ott van, bár szerintem nem büntethet, mert nem tiltja éppen semmi...

2013. aug. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Azt, hogy akadályozza a forgalmat tiltja a KRESZ szabály
2013. aug. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezzel nem akadályozod a forgalmat és nem veszélyeztetsz senkit akkor akár ítéletnapig is körözhetsz.
2013. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

persze, hogy szabályos, ha gondolod addig körözöl, amíg van üzemanyagod


én tavaly vagy 20 kört csináltam, mivel eltévedtem és nem tudtam merre kéne tovább mennem :D annyi idő alatt felhívtam szüleimet akik navigáltak xd

2013. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!