Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen márkájú autógumit...

Milyen márkájú autógumit érdemes venni (nyári)?

Figyelt kérdés

Most vettem meg az első autómat és még nem vagyok benne túl járatos.

Téli gumikkal kaptam, így kellene vennem rá nyári "papucsokat"...

Melyik az a márka, ami nem túl drága (15 ezer alatt), de minőségben is elfogadható ?

Átlagos használatra kellenének, nagyrészt városban....



2013. aug. 9. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Főleg az ár miatt nem mindegy, hogy milyen méretben. Pl 185/65 R14 (szélesség/magasság R felniátmérő).
2013. aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Átlagos használatra akármelyik gumi jó nagyjából. Ha veszel valami majdnem középkategóriást, mint pl Hankook az már bőven jó.
2013. aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
195/65/15 a mérete....
2013. aug. 9. 17:36
 4/12 anonim ***** válasza:

Ebben a méretben 15000 körül van már "Eco" gumi. Oké, nem Michelin, de van. És nem rossz, bár nem ebben a méretben használtam: Fulda Ecocontrol. Kb -0.5l/100km fogyasztáscsökkenés volt (8-->7.5), és nem volt rosszabb a kopása, nem volt hangosabb, nem volt rosszabb a tapadása.

Ha nagyon olcsót szeretnél, akkor Debica Passio. Ez sem rossz, sokáig használtam ilyet is, de ez (nekem) ugyanazon az autón gyorsabban kopott.

2013. aug. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi !
2013. aug. 9. 18:21
 6/12 anonim ***** válasza:

ha most vetted, akkor várj a nyári gumi beszerzéssel.. már mindegy, járj tovább a télivel, és tavaszig kitalálod..


akik kevés km-et mennek évente(tízezer alatt), azok néhányan azt csinálják, hogy télivel járnak évekig, és újból azt tesznek rá, ha már elkopott.jobban tapad, de jobban is kopik.de..megspórolják a csereköltséget.


a márka az inkább sok pénz kérdése.


szerintem.

2013. aug. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy már annyira kopottak, hogy ezt a telet még kibírják aztán annyi...

Szóval ha ezeket most "legyalulná", akkor téli gumit kéne rá venni a szezon kezdetére.

Viszont ha most lecserélem, akkor ez megmarad erre a télre, így ráérnék egy évvel később venni téli szettet.

Ezért akarom lecserélni őket....

2013. aug. 9. 18:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Vegyél rá Hankook Kinergy Eco-t (persze ha van ebben a méretben) Én most vettem ilyet és kitűnően teljesít. Pedig előtte nekem Michelin meg Continental gumijaim voltak. Ez is ugyan olyan jó vízben, szárazon...
2013. aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Testvéremnek Semperit Speed Lifeot ajánlottam ebben a kategóriában, akkor végignézegettem a teszteket. Bár nem régóta van meg neki, de egész jó kis guminak tűnik. 17-ért már Continentalt kapni, ami viszont tuti biztos választás.
2013. aug. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most olvastam tovább. Ha ennyire kopottak, akkor lehet, hogy a téli garnitúrára kéne inkább költeni, és addig hadd fusson ez. Télen sokkal inkább számít a gumi minősége, mintázat mélysége, kora, mint nyáron.
2013. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!