Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift Kilométer óra...

Suzuki Swift Kilométer óra csere? Km/óra hitelesítés?

Figyelt kérdés

Van egy 97-es Suzuki Swiftem,kicseréltem benne a km órát fordulat számosra, működik is faszán. csak éppen a km óra csal! 60Km/ó 50-et mutat!

a fordulat szám merő meg mikor ráadom a gyújtást felugrik 3500 ra és ott van az alapjárat!!!! ezt hogyan lehetne rendesen beállítani???



#km-óra csere km-óra #kitelesités
2013. aug. 9. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez elég furcsa. Olyan, mintha az óracsoport nem ehhez az autóhoz való lenne. Suzukihoz sajnos nem értek, hogy ezt valahogy át lehet-e állítani, programozni.

Azonos motorú autóból származik az óra?

2013. aug. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen 1,3 ból lett kivéve és 1,3 lett beletéve még tán az év szám se nagyon különbözik max 2 évvel
2013. aug. 10. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:
És azonos 1.3? Volt 8 és 16 szelepes is, nem tudom pontosan mikor váltottak.
2013. aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

mind a kettő 1,3 8 szelepes.

mi lehet a gond..

2013. aug. 10. 14:53
 5/8 anonim ***** válasza:
motorkódot meg a váltó fajtáját, meg vezérlőegység típusát nézzétek össze hogy egyezik e
2013. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Thomech ***** válasza:

Na szóval én nem rég variáltam a km órámmal mert az enyémbe se lenne gyárilag ford szám mérő de az előző tulaj rakott bele. De 1.3 as motor van az én kocsimba és így csalt a forsz szám mérő. Így vettem egy 1.3 as ból óracsoportot és ki cseréltem a belsejét és a neked a lényeg: a belső elektronikát csak úgy lehet ki cserélni ha leveszi az ember a mutatókat és a számlapot. Na nálad is ez a helyzet le vették a fordulat szám mérő mutatóját és szarul tették vissza tudod honnan tudom biztosra? Onnan hogy nekem is úgy sikerült elsőre vissza rakni a mutatót, hogy pont 3500 nál volt ha ráadtam a gyújtást!

A feladatot: Kiveszed az egész óracsoportot a helyéről leveszed róla a plexit, szépen lassan lefeszegeted a mutatót a helyéről villával nekem is tanácsolták akkor meg is lepődtem de tényleg bevált és ha levetted a mutatót rá adod a kocsira a gyújtást és akkor pont úgy kell vissza raknod a mutatót, hogy a kis müanyag pöckön legyen a mutató és vissza rá nyomod a ford szám mérő tengelyére! És jól is fog mérni! A km óra meg szerintem azért mér rosszul mert el kopott a km óra spirál hajtó fogaskereke. 3000Ft kb egy új spirál.

2013. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
utolsó! köszi a helpest! kipróbálom!!
2013. szept. 9. 22:30
 8/8 anonim válasza:
Szia esetleg egy választ dobsz hogy sikerül-e? mert nekem is van egy 99-es 1.3 8v suzuki swift sedanom és gyárilag nem fordulatosos óra volt benne és akitől vettem az mondta hogy kicserélte fordulatosara de nem tudja hogy 1.0 as van benne vagy 1.3 16v-s :) alapjáratom az 1400- és mikor megyek 100-zal akkor mutat 3500zat kereken :D és a haveré ugyan ez az ővé az 2500zat forog :D tehát az óra elégé csal :)
2016. márc. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!