Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul az autóm. Ötletek?

Nem indul az autóm. Ötletek?

Figyelt kérdés
Mai napon használtuk a kocsit (Skoda Fabia 1.4 benzin MPI) 100-150 km-t mentünk vele városon kívül. Semmit nem érzékeltünk, majd hazajöttünk és akartuk újból indítani a bevásárlóközpont parkolójában, de nem indult. A kijelzőn a szöveg elmosódva villant egyet, gondoltam az aksi vagy biztosíték. Biztosítékok rendben, aksit bebikáztuk, és úgy elindult a kocsi, haza tudtunk vele jönni. Az aksit decemberben vettük, akkor is amiatt, mert kb ugyanezt csinálta egyik reggel. Amikor beindult eltűnt az összes jelzőfény, de lehet hogy a generátor nem tölti az aksit? Nem hagytam rajta semmit, ami lemeríthette volna, meg a mai út alatt töltenie kellett volna, fél órára ugrottam be vásárolni csak. Erreföl hazaérek, akarok beparkolni, és a szervó jelzófénye felvillant, a szervó elszállt, pedig a motor ment. Ötletek?

2013. aug. 11. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes,lehet generátor hiba,bár az a szervó hiba elég érdekes,nem nagyon van köze egymáshoz. Esetleg lehet át csúszik a szíj ? Mert ha nem tölti az akksit (generátor),és a szervó se ment akkor kb. olyan mintha nem lenne rajta fő vezér szíj és nem forgatná a tárcsát. Nézd meg a fővezérszíjat ami a tárcsákat forgatja(generátor,vízpumpa,szervó),lehet az elég kopott.
2013. aug. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. A szervó amúgy a városon kívüli úton gond nélkül ment, még hazafele is a parkolóból amikor bikáztuk, csak akkor gyulladt ki, amikor parkoltam volna be. Viszont újbli indításnál elaludt a szervó jelzője.:S
2013. aug. 12. 06:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk az Opel Zafira -n ilyesmi a hiba csak mással,menet közben olyan 90-es tempónál ha rálépsz a gázra előzni vagy amúgyis néha kivilágít egy sárga kulcs és autó jele,EGR Hiba -t jelez,már megállapítottuk,viszont néha kivilágít majd elalszik,van amikor nem alszik el,ekkor leállítod a motort meg újból elindítod és újra jól megy.
2013. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

generátor-akksi hiba. ha elektromos a kormányrásegítő, akkor az sokat vesz fel, de nem lehet hibaforrás...ha olajos, akkor nem érdekes..


szóval a töltés/tárolás körül lehet gebasz..tedd töltőre, és meglátod...kérj kölcsön egy akksit, és kiderül, hogy tölti-e a generátor... két nap alatt mindent letesztelsz...

2013. aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Tegnap el akartam vini szervízbe, megörültem hogy beindult, felhívtam a szervízt hogy vihetem, erre elindulok és ahogy meg kellett állnom, leállt a motor. Ebből arra következtetek, hogy nem tölti az akksit a generátor, de nem értek hozzá. Vissza kellett tolnom a parkolóba a kocsit...
2013. aug. 13. 06:37
 6/7 anonim ***** válasza:

egy autóvillanyszerelő akár házhoz is jöhet...hoz egy két alkalmas műszert, osz megmondja, mi a gond..teljesen felesleges a szervízig elmenni.

ha van a környéken sokatlátott szakember, akkor egy jó műszerrel akár ki is deríti... (nem csodaműszerrel, jó műszerrel)

2013. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na leírom mi lett a végkifejlet. A generátor feszültségszabályzója volt rossz, így azt cserélték benne. Azóta minden oké a kocsival. Köszi a válaszokat utólag is mégegyszer.
2013. aug. 16. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!