Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a takarékosabb? Ha a piros...

Hargitai János kérdése:

Mi a takarékosabb? Ha a piros lámpánál leállítom a motort? Vagy ha hagyom járni, mert esetleg az újraindítások alkalmával több benzint fogyaszt el mint amennyit a várakozás alatt alapjáraton fogyasztana. Kocsi: opel corsa 1,2 benzin 1998

Figyelt kérdés
autó, fogyasztás,

2013. aug. 11. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1: lehet h ugy érsz oda hogy nem tudod mikortól van a piros tehát lehet h néhány másodperc múlva indíthatod is.

2: indításnál plusz üzem anyag kell amit jól írsz le, Múltkor olvastam hogy új autóknál a stop/start rendszeresnél már kevesebbel érik be. Tehát ott már lehet értelme h leállítja.

3:Terheled az akkut és az önindítód ami emiatt hamarabb be fogja adni a kulcsot, és ugye egy indítás után terhelődik az akku ezért a generátorod tölteni fogja amit persze benzinből fog


Tehát szerintem nem érdemes leállítani piros lámpánál, kivétel vasúti átjáró, főleg ha több vonat is jön (tehát ahol valószínűleg több időt vársz)

2013. aug. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dörmögő ***** válasza:
Szerintem kár ezen rádódni, mivel állás közben alapjáraton rohadt keveset fogyasztanak a kocsik. A start/stop rendszernek se látom akkora értelmét mint amit beharangoznak neki. Inkább reklámozni jó a kocsit, de az autó úgyis legtöbbet mozgásban van, és ez a rendszer pont akkor takarít meg üzemanyagot mikor amúgy se nagyon fogyaszt a kocsi.
2013. aug. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Max vasúti átjárónál, ha tényleg többet kell várnod. Azt tudni kell, hogy a gyári fogyasztási adatokat egységes teszten mérik le. Az autógyártók erre a tesztre optimalizálják az autót, hogy a gyári adat mégkevsebb legyen. Ott van szerepe a start/stopnak. Nem a közúton. Akkor teljesen fel van töltve az akksi, generátor semmit sem tölt. Úgy rémlik a tompítottnak mennie kell teszt közben, hát nem kitalálták a nappali menetfényt? Ezen is spóroltak. Arról nem is beszélve, hogy mennyire megterhelő az autónak a folyamatos indítgatás, leállítás. Olajnyomás felépül, pirosnál eltűnik stb...
2013. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1,2 motor annyira keveset fogyaszt, hogy felesleges szerintem. Max vasúti átjáróban.
2013. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Inkább járatom akár 5 percig is az autót, minthogy leállitsam. Nem a nagy üzemanyagspórolást nézem, hanem a motornak nagyon nagy terhelés egy inditás, legalábbis egy 5 perces üresben járatástól sokkal nagyobb. Nem beszélve, az akkuról, az öninditóról, a gyújtáskapcsoló sem örök darab, ellenben nagyon drága. És nem is kell azon izgulnod, hogy na most hamar initsak, és el tudok e indulni időben, hogy ne dudáljanak, stb.
2013. aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, tudni kéne, az adott autónál hány másodperc után éri meg... Mi a párommal rutinszerűen leállítjuk a járműveinket piros lámpánál (neki autója is van, nekem csak motorom), amikor azt tippeljük, hogy hosszú lesz a piros (viszonylag hamar megéri, úgy tudom). De inkább arra megyünk rá, hogy meg se kelljen állni. Sok lámpa látható nagyon messziről, sokszor látjuk, mikor lesz zöld/piros (ha ismerős a terep, akkor még jobb a helyzet) s annak megfelelően választhatunk, milyen módszerrel közelítjük meg a lámpát. Én egy megfelelő ponton elkezdek szabadon gurulni (motorral ritkábban van értelme a motorféknek, túl gyorsan lassul, persze aki fogyasztásra optimalizál, az motorral és autóval is kerüli a motorféket, de olykor szükség van rá, autóval gyakrabban, mint motorral) s vagy szinte fék nélkül állok meg, vagy meg se állok, mert közben zöldre vált a lámpa. A leállításról nem akarok regélni, mert a szabadon gurulás miatt is el szokott gurulni egyesek gyógyszere, a nagyon bevett hypermiler módszer, a FAS (amikor az ember leállított motorú járművel halad) bizonyára komoly indulatokat korbácsol adott körökben.

Ha vannak a lámpánál, akkor különösen lassúra veszem a figurát, mert amíg 2-3 autó elindul...

Úgyhogy szerintem a lendületvesztés minimalizálására kell koncentrálni, az a fogyasztás optimalizálás alapja... Ne fékezzük el a drágán megszerzett lendületet :)


Az akkut és társait annyira nem kíméljük, nem úgy tűnik, hogy sokat számítana, hogy gyakran leállítja-e a motort az ember, legalábbis a mi esetünkben, a kuplungot sem kíméljük, az is bírja. De nem is spórolni akarunk vele, hanem szórakozni és szép számokat kapni fogyasztás számoláskor ;)

2013. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az a motor még nem start/stop rendszerrel készült, csak tönkrevágod idő előtt... hagyd járni, úgyis megy a klíma, vagy a fűtés, teljesen mindegy...


nem spórolsz, ráfizetsz a javításra.

2013. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem Maserati Grantourismo-m van, soha nem állítom le mert legtöbbször csodálkozna nézik (vidéki kisebb városban élek, nem gyakori látvány az ilyen autó, egyébként külföldről költöztem haza), olyankor a kiváncsi közönségnek kicsit turáztatom hogy had élvezzék a hangját. Városbeli kissrácokat meg felnőtteket is elég gyakran szoktam autókáztatni vele. Nem vagyok az a típus hogy pénzem van és nem állok szóba a köznéppel, ha valaki megkér szivesen megmutatom neki vagy elviszem egy körre hogy had nézze meg.
2013. aug. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szálab ***** válasza:

Ejj, először is köszönjük Maserati! Egyszer leugorhatnál ide Veszprém környékére is, megnézném gépet, meg rongyolhatnánk egyet a Bakonyban, vagy legalább a Nostory-n! :

De a lényeg:

Elvileg valamennyit muszály hogy spóroljál, de amit így nyersz azt el is költöd vagy indítómotor bütykölésre, vagy akksira előbb-utóbb. Ráadásul az indításnál egy pillanatra még nem az igazi a kenés meg minden.

2013. nov. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, ha ezt a hozzászólást 2 nappal korábban írod, megoldható lett volna a megtekintés és a "rongyolás". Tegnap délelőtt voltam Balatonalmádiban az egyik ismerősömnél, onnan egy pár kilóméter csak Veszprém.
2013. nov. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!