Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel tudom a fényszórót...

Mivel tudom a fényszórót felkapcsolni?

Figyelt kérdés

Kezdő vezető vagyok éjszaka még nem vezettem (tudom kötelező de az oktató szart a szabályokra). Lefényképeztem a kapcsolókat

1. index [link]

2. egyéb lámpa kapcsolók

[link]


Egyedül azt tudom, hogy a 2. képen lévő kapcsolót ha teljesen át tekerem az a tompított amivel városon kívül kell menni nappal illetve városban éjszaka. De éjszaka mit kapcsoljak városon kívül?



2013. aug. 12. 12:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az autó egy VW polo 2001 es modell.
2013. aug. 12. 12:18
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha jól veszem ki a képből akkor a reflektor úgy tudod kapcsolni, hogy a kart magadtól a szélvédő felé kapcsolod. Le-fel irányban index előre távolsági fényszóró és vissza kattintva továbbra is tompított.
2013. aug. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez egy Volkswagen kapcsoló :) Igen, felkapcsolod a tompítottat, aztán amikor a kart meghúzod és kattan egyet, az a távolsági fényszóró (reflektor). A műszerfalon egy kék lámpa világítani fog. Ha újra meghúzod, akkor kikapcsol a távolsági, és a kék visszajelző lámpa is elalszik. Viszont ezt csak olyankor kapcsold, ha nem jönnek szembe és nem mennek közel előtted, különben zavarni fogja a többieket. Ha durván az arcodba villognak, akkor valószinűleg felkapcsolva felejtetted.
2013. aug. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
* Valamint elvileg magad felé húzva nem kapcsol csak így tudsz például villogtatni a szembejövőnek. Ebben az esetben nem marad távolságin itt vissza ugrik alap helyzetbe.
2013. aug. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A második képen a kapcsolót jobbra tekerve kapcsolod be a világítást. Elő állásban városi/helyzetjelző, második pozíció tompított/távolsági, attól függően, hogy hogyan áll az első képen látható "bajuszkapcsoló". Azzal lehet ugyanis a tompított illetve távolsági fényszórót váltani városon kívül.
2013. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor összességében nappal városon kívül vagy a városban rossz látási körülmények közt 2. képen lévőt jobbra teljesen elforgatom második állásba azaz tompítottra. Éjszaka városon kívül ha nem jönnek velem szembe akkor pedig szintén tompítottra kapcsolok és magam felé húzom az indexet?
2013. aug. 12. 12:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Pontosan. Mindig tompítottat kell használnod, ha világítani akarsz. Azaz lakott területen kívül mindig, és korlátozott látási viszonyok között mindenhol. Ez a tekerős ahogy mondtad.


A helyzetjelzőt azaz 1 tekerés csak álló járművön használhatod, ahogy a neve is mutatja az álló jármű helyzetét hivatott mutatni. Célszerű lekapcsolni helyzetjelzőre akkor is, ha este félrehúzódsz megnézni a térképet stb, hogy a szembejövőt ne zavard meg.


A távolságit csak lakott területen kívül használhatod, úgy, hogy a többi közelkedőt ne zavard, ez a bajuszkapcsoló.

2013. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A második kérdésedre a választ nem tudom nekem Mondeo-m van ott előre van a reflektor magam felé villogtatni tudok csak. Beülsz a kocsiba mikor már jár az autó motorja nyugodtan kérd meg az oktatódat, hogy meg szeretnél győződni róla, hogy milyen helyzetben kell a kapcsolónak állni.
2013. aug. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már vizsgáztam van jogsim csak ezekben nem voltam biztos. Kösz a választ már mindent értek hogy van.
2013. aug. 12. 12:48
 10/11 anonim válasza:
Sziasztok! Én is bekapcsolódnék a kérdezők sorába,már jó ideje van jogsim,de most vettem vw-t és még nagyon új nekem az autó,főleg a lámpák felkapcsolásával van nekem is problémám... a 2. képen a kapcsolón bal oldalt található a ködlámpa,igaz? Azt hogy kapcsolom? :O
2015. márc. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!