Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyorsasági motorokat milyen...

A gyorsasági motorokat milyen alkatrészekkel szokták tuningolni?

Figyelt kérdés
Amiket még utcán használnak..nem a legbrutálisabb pályamotorra gondolok..Hanem pár plusz LE.re..

2013. aug. 13. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában a kipufogót szokták lecserélni és chiptuninggal próbálnak plusz lóerőket kicsalni belőlük. De meg fogsz lepődni: akik komolyan gondolják a pályázást és értenek is hozzá, azok közt akad olyan, aki az erőforráshoz nem is nyúl, megelégszik a gyári teljesítménnyel (és élettartammal), inkább a futóművet és a fékeket cseréli jobbra. Tudod, a teljesítmény nem minden: látványos, jól hangzó katalógusadat, jól lehet vele virítani a protektoros bőrruhás haverok között a fagyizó teraszán, de ha gyorsan akarsz motorozni, sokkal fontosabb a futómű és a fék.
2013. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Utcára van aki turbósít, de az elég brutális...:)


Egyébként erősebbet szoktak venni. Másrészt: ahogy előttem is írták, hogy a fékeket is kell ám, és a futóművet... Nos szerintem minden tuning a fékkel kezdődik:)

2013. aug. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm szépen nektek..:)

Még egy kérdés..akkor ilyen "sportlégszűrő"-vel nem is "sz*rakodnak" ? Vagy az gyárilag van benne,nem lehet jobbra lecserélni?

2013. aug. 14. 10:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha csak utcára használod, akkor nem kell valami brutális tuning meg nem tudom milyen drága fékek.

Elárulom, egy jó kipufogó meg egy jó levegőszűrő csodákra képes.

Meg lehet variálni az áttételekkkel is, például ha a hátsó kerékre raksz nagyobb fogaskereket (új lánc is kell), érezhetően jobban fog gyorsulni, pedig a lóerő ugyanannyi. De ilyenkor csökken a végsebesség, bár ez egy 600-as sportmotornál már nem olyan tragédia, hogy 260 helyett 255-el fog menni.

2013. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értelek kedves utolsó.és ha az első fogaskerékkel variál valaki?

Azzal mit ér el?

2013. aug. 14. 10:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Azzal is lehet, csak annál forditott a helyzet: nagyobb gyorsulás érdekében kisebb fogaskerék kell, de akkor ne piszkáld a hátsót.

De ezek a megoldások tényleg csak kicsit érezhetőek, meg a fogaskeréktől egy lóval sem lesz erősebb a motor. De nagyon egyszerű, nem gyilkolod a motort sem, és azért lehet érezni a különbséget.

2013. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát a dob az, amit igazán érdemes cserélni, ha jobban nem is megy, de a vezetési élmény hatványozottan élvezetesebb lesz.:)


(Légszűrőt nem nagyon ajánlom, mivel a gyári is elég a motornak, tehát max annyi, hogy legyen tiszta a betét, mivel nem ott van a szűk keresztmetszet, felesleges cserélni. Esetleg néhányan a légszűrőhangért szokták, de a sportlégszűrő nem szűr olyan jól.)

2013. aug. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értelek titeket.:)

Szóval ha egy nem hozzá értő venne egy nagyobb fogaskereket hátulra,persze ami rá való,meg hozzá láncot..azzal igazából nem sok mindent tud elrontani igaz?

Vagy inkább egy hozzáértővel csináltassa ezt meg?

Laikuskéntaz6t mondom hogy nem lehet olyan bonyolult,de lehet hogy nem mernék hozzányúlni..

2013. aug. 14. 10:46
 9/9 anonim ***** válasza:
én a sajátomat levegőszürővel és kipufogóval tuningoltam, valamint hátra kisebb fogaskereket rakattam. egy Aprilia RS 250-ről van szó (103 Le és végsebesség 271 km/h, nem Suzuki blokk van benne hanem egyedi 2 hengeres Rotax 257), gyakran odaköszönök a 600-asoknak vele.
2013. szept. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!