Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért folyik el a víz a Škoda...

Miért folyik el a víz a Škoda Formanukból?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 1992 Škoda Formanuk(azaz Škoda Favorit Combi verziója) egy 1289cm3 46kw 2torkú karburátoros motorral és hiába új a hengerfej tömítése akkor is észre vesszük a kiegyenlítő tartályon keresztül, hogy egy időmulva kevesebb víz van a motorban. Nem látjuk seholse folyni nem hagy tócsát. Gondoljuk, hogy a motorba folyik bele, de miért? Lehet elvan deformálva a hengerfej? Van még sok kisebb problémája is, de sok pénz kell, hogy teljesen felújítsuk. Amit tudunk az megcsináljuk rajta, de ez az állandó problémája. Szépen startol a karbija sincs szuperállapotban mikor, hogy érzi magát :D de ugy elmegy 60%-nak.

2013. aug. 15. 05:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*Van egy pár helyesírási hiba nézzétek el korán írtam :D
2013. aug. 15. 05:37
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés,hogy miért,hanem,hogy hol? Irány a szerviz!!!
2013. aug. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21 éves kocsi...és csak a víz folyik legyél hálás..
2013. aug. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem folyik a víz sehol (nem feltétlenül kell, hogy tócsa legyen, szivároghat csak annyira, hogy a forró motoron elpárolog - úgyhogy érdemes erős fénynél átnézni a motorteret és víznyomokat keresni), akkor valószínűleg "megeszegeti" a vizet. Hengerfejtömítés cseréjekor ellenőrizni szokták a blokk és a hengerfej felületét, ha nem sík, akkor pedig lemunkálni, mert különben hiába cseréled a tömítést, nem biztos hogy jól fog tömíteni.


Ha egyébként is sok probléma van az autóval, tehát a motoron kívül még tönkre van a futómű és komolyan rozsdásodik, akkor lehet gazdaságosabb cserélni, mint nekiállni teljesen rendbehozni.

2013. aug. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A motorba omlik be a vít... hengerfej tömítés csere elott síkoltassátok le a hengerfejet.
2013. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hasonló lassú fogyásban szenvedtem én is a fordommal. A hűtőradiátor volt a szar. Csak akkor szivárgott, amikor a motor már üzemmeleg volt, és a hűtőfolyadék nyomás alá került. Akkor is éppen csak annyit, hogy el is párolgott rajta. Sosem jöttem volna rá, ha egyszer menet közben meg nem állok kicsit feljebb tekerni az alapjáratot, és közben véletlenül meg nem látom, hogy gőzölög a hűtő!


De lehet még sok ilyen kis aljas oka, szivároghat a vízpumpa mellett is, laza csőbilincseknél is... esetemből csak annyi a tanulság, hogy szivárgást csak üzemmeleg, járó motornál szabad keresni.

2013. aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Simán lehet szivárgás, lehet hogy üzemmmeleg motornál épphogy bugyborékol. Az is beszédes hogy mennyi időnként mennyi vizet eszik, de ezt nem írtad. Óvatosan tapogasd végig a csöveket meleg motornál, ellenőrizd a bilincseket. Ha a hűtővíz rozsdás, még szerencséd is lehet, mert a rozsdalé ott marad a kifolyt helyen, és segít megtalálni hol szivárog.


A "hengerfejesség" egyébként nem csak a tömítés, hanem a hengerfej repedése miatt is lehetséges, ezt ellenőrizni kellett volna, mikor szét volt szedve. A hengerfejességnek egyébként több jele van: emulziós, habosodó olaj, kőkemény hűtőcsövek járó motornál, édeskés szagú és fehér kipufogó, kipufogógáz a kiegyenlítőtartályban. Emellett jelentős túlfogyasztás lép fel érős teljesítményvesztés mellett.

2013. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem mindig. A hengerfej víztere összeköttetésbe kerülhet az olajtérrel, az égéstérrel, vagy mindkettővel. Az előbbi jele az olajos víz és a vizes olaj, az utóbbi jele az erős túlmelegedés, csöpögő kipufogó, ha meg teljes a krah, akkor, de csak akkor minden együtt.

De egy hengerfej megrepedéséhez nem tudom, mi kell... elfolyt vízű, tűzforró motorra egy veder hideget önteni, vagy ilyesmi... a lassan és aljasan kialakuló hibák, ha hengerfej eredetűek, általában egy tömítéscserével, esetleg síkolással megúszhatók.


De van sok aljasság a vízkörben. Pl. ha az utastérfűtés folyik, és észre se veszed, mert a szőnyeg azonnal beissza a cseppeket...

2013. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) igaz az szelepszár tömítések is eresztenek, nem gyorsan hanem elég lassan már nem tudom pontosan melyik pedig azt is kicseréltettük. Víz tócsa nincsen, de a hengerfej fedelen át ahol a motorba kell öntetni az olajat látszik, hogy habos az olajbeöntő sapka belsején látszik egy fehér hab aminek nem kellene ott lenni. Itt a környéken minden használt meg már az alig fél éves autóknál is kivan ütve a futómű(rugó, lengéscsillapító, szilentek stb.) a féltengelyek vadonat újak az autón meg már nem tudom mely szilentek is. A rozsdásodást meg apám az megoldja kb 2 éve csinálta a két hátsó sárvédőt. Kivágta a rozsdás részeket és ujra csinálta laminátból, üvegszálból és még glettelte meg nem tudom mitcsinált belőle és a bal első sárvédőt is ugy megcsinálta és szép ugyan ugy néz ki ahogyan a gyárból kijött és nem rozsdásodik, de kikellene hegeszteni a csomagtér alját is mert van egy kis lyuk a pótkeréktartónál és esős időben nem a legjobb helyen van a lyuk :D 3 vagy 4 éve vettük az autót ugy számoltuk jó ha kibír 2 évet és már több mint 2 éve megvan és a fickó akitől vettük meg épitkezési cuccokat meszet meg nem tudom milyen dolog szálitására használta a formant annyi, hogy eddig minden nap volt vele járva elég sok kilómétert megtettünk vele és nem régibe vettünk egy 97- Skoda Octaviat 1.9TDI és ezért csak munkába járásra meg a környéken járásra használjuk még remélem kibirja 2-3 évet és meglesz nekem a jogsi akkor már rendbe szedetem valahogyan .
2013. aug. 19. 01:41
 10/11 A kérdező kommentje:
... Még visszatérve, hogy érdekes átment a forgalmin az emissziós teszt jó lett és meglehet, hogy a hengerfej megvan repedve és a teljesítménye is lehetne jobb, de megy mikor megvettük szépen ment akkor is miszedtük rendbe az autót, de nem 100%-ra mert azért kell hozzá sok pénz, de akkor is 140-150km/h-t szépen vitte és jóvolt a gyorsulása is.
2013. aug. 19. 01:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!