Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az, hogy fokozatmen...

Mit jelent az, hogy fokozatmentes automata sebességváltó?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem! :/



2013. aug. 17. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Húzod a gázt, azt' se kuplungolni, se váltani nem kell, mert mindent megold a variátor. Nem kell tőle félni, tök mechanikus, röpsúlyos vezérlésű, abszolút megbízható szerkezet.
2013. aug. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy mi az automata sebességváltó. De, hogy fokozat mentes, ez nekem új :D
2013. aug. 17. 22:24
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Fokozatmentes: Nincs benne különböző sebesség. Tehát nem érzed, hogy egyes-kettes, hanem folyamatosan áttételeződik.
2013. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
A fokozatmentes azt jelenti, hogy nincsenek fokozatok, az áttétel folyamatosan változik, nem érzel átmenetet, ahogy a variátor nyújtja vagy rövidíti.
2013. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az úgy működik, hogy van 2db fáltozó átmérőjű tárcsa, amit bordásszíj köt össze. Ahogy húzod a gázt, a röpsúly folyamatosan változtatja a tárcsa átmérőjét (mert 2 félből áll), így változik az áttétel. ha lassan mész nagy az áttétel, minél gyorsabban mész, annál kisebb lesz. ha odahúzod neki, ismét lejjebb megy az áttétel hogy jól gyorsulj. Mindezt röpsúly és a porlasztóban lévő vákuum szabályozza. Végtelenül egyszerű szerkezet, karbantartást sem nagyon igényel.
2013. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!