Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen egy driftautó?

Milyen egy driftautó?

Figyelt kérdés
Úgy értem nagyon erős-gyors, vagy csak az átlagostól eltérőbb, mondjuk egy tuningmotor meg 1-2 turbó bele, vagy inkább csak könnyített? Nem nagyon értek hozzá, csak azért kérdezem. Láttam pár hete szegeden egy kamionos gyorsulási versenyen egy narancs vw golfot, azt mondta erre a bemondó faszi "ez egy driftautó" és igazából annyira gyors nem volt, de a motorján lehetett hallani, hogy nem gyári :D

2013. aug. 19. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ami lényegi különbség, az utcai autókhoz képest az a motor teljesítménye, a sokkal nagyobb kormányállásszög és a felkeményített futómű és a diffi.


Driftnél az erőből sosem elég, így nem ritkák az 500 lóerő fölötti driftautók.

A versenygépeknél a kasztni ki van könnyítve és a felesleges sallang ki van belőle pakolva.

A futóműve "ültetett" és kemény. Itt nem szempont a kényelem, és ezek csak egy fix sima zárt pályán mennek, így lehet durvább a keményítés, mint pl a rally autóknál.

A kormányzott kerekek állásszöge jóval nagyobb, mint az utcai autóké, ez a képeken/videókon szépen látszik is.

2013. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi. A gumik nem szélesebbek?
2013. aug. 19. 22:46
 3/6 anonim ***** válasza:

VW Golf mint driftautó :D Haha. A driftelés lényege, hogy a kanyarban a hátsó kerekek tolják előre a kocsit, és nem az elsők húzzák. Golf elsőkerekes (néhány vátlozat összkerekes), így soha nem lesz driftautó, hacsak nem rakják rá egy kasztnit egy másik autóra, de az már nyílván nem Golf.

Egyébként nem kell feltétlen hűde erősnek lennie, a sofőrnek kell ismernie a technikáját meg az autót. Ladával is lehet, de az amatőrök között ősöreg BMW-k a legnépszerűbbek, azok sincsennek meg mind 200 lóerősek.

2013. aug. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát http://www.youtube.com/watch?v=y5riJmbYteQ 03:12 nél, és azt a fánkozást is tolta, amikor körbe-körbe, szóval tuti nem elsőkerekes :D De mégcsak talán nem is összkerekes. Lehet én tévedtem, és ez nem golf, de nagyon annak tűnik nekem :-D
2013. aug. 20. 00:38
 5/6 Sinead ***** válasza:
Kívülről 2-es Golf, de valami hátul hajtós motor van benne.
2013. aug. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
valszeg v8 van benne a bajoroktol ...hátsokerekessel lehet driftelni csak...az hogy beuhozod a kéziféket egy kanyarba az nem drift:D
2013. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!