Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ma autóval mentünk a barátommal(ő vezetett) és megállítottak a rendőrök. Megbüntettek mindkettőnket olyan indokkal h nem volt bekötve a biztonsági övünk. A barátomé nem is volt, viszont az enyém igen és hiába magyaráztam neki,nem hitte el....így megbüntetett engem is. Ilyenkor mit lehet csinálni? Tudom h ha már megírták a jegyzőkönyvet akkor már semmit nem tudok tenni, de ha legközelebb ilyen történik, akkor hogyan tudom bebizonyítani h nekem van igazam. Őszinte leszek van egy olyan sejtésem, hogy azért büntettek mert szlovák rendszámunk van.
2013. aug. 20. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ülsz az ülésben, be van kötve az öved. Kikötötted mikor megálltatok, vagy miért mondta hogy nincs bekötve ha be van, ezt nem értem?
2013. aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%

A vezető és utasa kötelessége egyaránt bekötni a biztonsági öveket Magyarország területén.Nálunk ez szokás,aki nem csinálja,az felelőtlen és joggal büntetik meg.Ha neked be lett volna kapcsolva a biztonsági öved a rendőrök megállítása után is és előtt is,akkor nem lett volna joguk és okuk megbüntetni.Azért pedig,hogy a rendszámjelzésetek szlovák,az szabályos,és nem büntetendő.A jegyzőkönyvben és az itt leírtak alapján a biztonsági öv bekapcsolásának hiánya miatt büntettek mindkettőtöket.Amennyiben a te biztonsági öved BE VOLT KAPCSOLVA,amikor a rendőrök látták,akkor a rendőrök nem jogszerűen jártak el.Ezt lehet jelenteni szerintem,de nem érdemes ilyen pitiáner kis ügyeken kiakadni,mert van egy sejtésem,hogy ezt te csak kiakarod magyarázni,illetve a magyar rendőröket akarod vádolni olyan dologgal,ami miatt nem büntethetnek.

A szlovákok sokkal szemetebbek a magyarokkal,ezt előre is jelzem,sokkal nagyobb attrocitások érték ott a magyarokat,mint titeket itt.Már ne is haragudj.Én nem vagyok nagymagyar,meg semmiféle nemzeti érzelmű,de amivel itt te rágalmazod a magyar rendőröket,az se nem igaz valószínűleg,se nem bizonyítható.

2013. aug. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Legközelebb a barátodnak is legyen bekapcsolva az öve, és nem lesz mibe belekötni.
2013. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Először is nem rágalmaztam a rendőröket. Másodszor meg nálunk is kötelező az utasoknak bekötniük magukat. Harmadszor ha nem lettem volna bekötve akk minek tettem volna fel a kérdést. Negyedszer be voltam kötve egész idő alatt (míg úton voltunk és amikor megállítottak is)....
2013. aug. 20. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbálkoznak, akivel lehet. 12 éve kamionos vagyok, 20 éve vezetek. Ritkán kötöm be az övet kamionban. Ilyennel nem is próbálkoznak, csak kiröhögném a rendőrt (megtörtént). Például: Kérem, most kapcsoltam ki. Vagy: mindig is be volt kapcsolva, s ezzel bekapcsolom. Jelentsen fel, pereskedjünk. Legrosszabb esetben kifizetem.
2013. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Akkor miért állítottál olyan dolgot,ami miatt nem büntethetnek?Szerintem neked NEM volt bekapcsolva az a biztonsági öv.Igen,léteznek szemét rendőrök,de ennek a hamis állításodnak köszönhetően érződik,hogy te nem festessz egészen reális képet a helyzetről,ami ténylegesen történt.
2013. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dörmögő ***** válasza:
Engem kocsival még nem büntettek meg, így nem tudom hogy alá kellett-e írnod valamit. Ha aláírtad akkor már szinte mindegy hogy mi csinálsz, ha nem írtál alá semmit akkor a barátod tanúsíthatja hogy be voltál kötve. Bár nem voltam még ilyen helyzetben, de gondolom a rendőr társa meg azt tanúsítaná hogy nem voltál bekötve. Így lenne két tagadás-két állítás. Szerintem akkor jársz legjobban ha bosszankodsz egy darabig és kifizeted a büntetést mégha nem is jogos. Lehet hogy ezt a békát most le kell nyelni. Legközelebb esetleg indíts el diktafont, vagy az okostelefonnak a felvevőjét, hátha ilyen esetben a hangfelvétel segíthet valamit.
2013. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok én senkivel sem pereskedni,meg veszekedni. Csak fáj h jogtalanul büntettek meg és én nem tehettem ellene semmit. Majd szerzek én kamerát a kocsiba, h máskor tudjam bizonyítani az igazam...
2013. aug. 20. 14:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Kitörölted ...kisgyerek , ezzel el is árultad magad! Bírnod kell a kritikát is .. :DD
2013. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok ,,ezt nem ide szántam BOCSI !!
2013. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!