Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki lopott gázolajat tankol...

Aki lopott gázolajat tankol kamionostól, hogy nem tűnik fel a cégnek, hogy ilyen sok fogy?

Figyelt kérdés
Sok fórumon olvasom, hogy dízel kocsiba mennyien "szereznek" 300 körül gázolajat. Aki szerzi a fuvarozó "kilopja" nekik a kamionból, buszból, traktorból, az hogy nem tűnik fel a vállalatnak? Hogy ilyen sok hiányzik? Ezt nem értem.
2013. aug. 21. 15:16
 1/6 anonim válasza:
89%
Ne is akard megérteni..
2013. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol feltűnik. Az egyik szomszédomat aki kamionsofőrként dolgozott pár hónapja pont ezért rúgták ki. Rendszeresen lecsapolta a tankot.
2013. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dörmögő ***** válasza:
Sok cégnél üzemanyag normával dolgoznak. Családban van 2 kamionos is, és ha többletfogyasztás van akkor vonnak a bérből. Ebből következik hogyha a beállított norma alatt marad a fogyasztás az többlet üzemanyagot jelent. Bátyám mászkált olyan kamionnal amivel nem tudott az üzemanyagnormába beleférni, de volt olyan kocsija is ami normál használat alatt sem fogyasztotta el az előírt mennyiséget.
2013. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok helyen tesznek ez ellen, mérik a motorba "befolyó" mennyiséget - ahol norma van lehet csalni, de egyre szűkülnek a lehetőségek. Ahol többszáz litert elfogyaszt a kamion ott 10-20-40 liter nem igazán tétel.
2013. aug. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy örök harc. A legtöbb cégnél van üzemanyag norma. Legyen a példa egy személyautó. Én vagyok a főnököd, azt mondom, legyen a norma 10 liter. De te ügyes vagy, nem nyomod neki, eljársz 8 - cal. Marad 2 litered 100 km - en. Havi 10 ezren 200, ez sok pénz. Eladod, senki sem ellensége a pénznek. Én persze sejtem, azt mondom, ne koszold magad, add le a kocsit plusszal, adok a nyálért fél árat. Így teszel, leadod 8 literes fogyasztással a kocsit fuvar végén. Ez megy egy darabig. Aztán mindig akad egy matematikus a cégnél, aki azt mondja, ácsi, eljár 8 literrel is az a kocsi, holnaptól legyen annyi a norma! Ha mégis többet eszik, majd levonjuk a sofőrtől, fene a tolvaj fajtáját.

Ezért épeszű sofőr nem adja a cégnek a megtakarítását, hanem eladja.

2013. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pofátlanság igy tolvajnak kikiáltani a kamionosokat. Nagyon sok cégnél él az a gyakorlat is hogy norma , a megtakaritást pedig. elvileg fizetik,vagy a sofőr tesz róla hogy ne legyen megtakaritás. Nembeszélve a sok gerinctelen se..fej-ről ott lihegnek ,hogy nem-e van?. Cigánykodik aztán pedig megosztja a Gyk-n hogy tolvajok a sofőrök.
2014. jan. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!