Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereskedőtől, vagy Magánszemél...

Kereskedőtől, vagy Magánszemélytől éri meg használt autót venni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 21. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ahol kedvezőbb az ár/érték arány. Nincs szabály rá, lehet itt is meg ott is jó autót találni.
2013. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Kereskedőtől mindig drágább, hiszen abból él, hogy ócsón vesz, kiglancol, és drágán elad.

De ez persze nem jelenti azt, hogy ne lenne tengernyi magánszemély, aki jóval a reális értékén felüli áron árulgatja a lelakott kotványait.


Magánszemélytől autót venni egyike a legutálatosabb dolgoknak a világon, csak szaladgálsz egyiktől a másikig, és szörnyülködsz a sok vállalhatatlan bontószökevényen. És ezzel hetek, hónapok telnek el.

Ezzel szemben ha bemész egy nepperdébe, akkor egyetlen délelőtt alatt végignézhetsz 50-100 autót, amelyek közt, hacsak nem akarsz valami nagyon különleges típust, fogsz is találni olyat, ami vállalható állapotú. Lehet, hogy 10-20%-al drágábban, de megspórolsz egy csomó vesződséget és költséget.

2013. aug. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Legutóbb végigjártam Nyíregyházától kezdve Budapesten át Tatabányáig az összes kereskedőt, márkakereskedőt használtautók után és abból a típusból amit kerestem nem volt olyan, amit megvettem volna. Hónapokig tartott. Gondoltam már arra is, hogy németből hozom be, de utánaszámolva rájöttem, hogy még drágább lett volna mint itthon venni. Meg ismerem is a kinti viszonyokat, már nem igazán éri meg importálni, ott is sok a kókány, csak a pár éves autókat érdemes behozni. Aztán szerencsém volt, mert a neten egy magyar kereskedés hirdetésében megtaláltam az igazit. De szerintem magánszemélytől is érdemes autót venni, mert kevésbé csalafinták és hajlamosabbak az alkura. Csak ma már kevés magánszemélyes eladó autó van. A kereskedők általában felvásárolják a magánszemélytől az autót. A lelakott kotványkat olcsón szokták eladni, az igazán jó állapotúakért meg jó pénzt elkérnek, ezek még külföldről behozva sem lennének olcsóbbak. De van aki besértődik, hogy milyen drágán adják egyesek itt az autójukat és akkor inkább külföldre mennek érte, aztán százezrekkel többe kerül a végén, vagy jár P-s rendszámmal. Látok rá több példát is a környezetemben.

Nem az a lényeg hogy kitől van az autó, hanem hogy rendben legyen.

2013. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 T-ohm ***** válasza:
Kereskedőnek az az érdeke, hogy olcsón vegyen és drágán adja el a kocsikat, viszont ha bármi rejtett hiba merül fel, akkor kereskedőtől vásárolt jármű esetében a békéltető testület, fogyasztóvédelem stb. foglalkozik az üggyel, ha magánszemélytől veszel akkor csak pereskedni lehet, mert ha nem akarja visszavenni, vagy nem fizet vissza x összeget akkor rábosztál. 20 éves autó esetében is 6 hónap garanciát köteles adni magánszemély és kereskedő is a fő alkatrészekre, pl.: motor, váltó turbó... de manapság divatba van a "magánszeméy" címszóval futó kereskedő is, ezek a legrosszabbak, mert néha még ők se tudják hogy mit árulnak, de megkérik az árát, reklamálni sem igazán lehet, mert nem az ő neve lesz az eladó címszónál az adásvételin... én 2x szaladtam bele ilyen autóvásárlásba, de a másodiknál már rutinosabb voltam, így esélytelen volt a kereskedő, aki tisztába van a jogi dolgokkal, ügymenetekkel, bátran felléphet az igazáért a legtöbb ilyen kereskedő tudja hogy hivatalosan nagyon rá tudnak boszni,de ha ez sem segít akkor a csúnyábbik megoldást kell választani, ezt inkább nem részletezem...
2013. szept. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Na pont lesz.rja a fogyasztóvédelem az ilyen ügyeket, tapasztaltam, a békéltető testület meg annyit is ér, amit a neve is sugall...
2013. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Már miért kellene egy magánszemélynek fél év garanciát vállalni egy húsz éves tragacsra? Dehogy kell! Hogy kéne?

Tájékoztatási kötelezettsége az van a jármű meglévő hibáiról, ez igaz, és a vevő szavatossági igénnyel is élhet, ha azok közül valamiről bizonyíthatóan tudomása volt az eladónak és bizonyíthatóan eltitkolta (és a bizonyítási teher ez esetben a vásárlón van!), de ez nem összekeverendő a garanciával! Ha veszel egy húsz éves (vagy akár két éves) autót valakitől, és a következő sarkon bedöglik, akkor így jártál, és kész, dehogyis fogja az előző tulajdonosa még fél évig javítgatni neked, ilyesmi még az uborkagörbületi bizottság zápult agyában sem fogalmazódott meg soha.

2013. szept. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!