Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet (szivar) Audi...

Hogyan lehet (szivar) Audi 100- on kuplung bowdent állítani?

Figyelt kérdés
Valószínűleg a bowden nyúlt meg annyira, hogy a pedál benyomásakor a kuplung nem emel ki. Ez főleg egyes fokozat kapcsolásakor jelentkezik (csak állóhelyzetben lehet 1-esbe rakni). A többi fokozatnál nem annyira érzékelhető, csak negyedikben és rückwärts- ben kell a padlón túlra taposni szerencsétlent a reccsenés elkerülése érdekében.

2013. aug. 22. 12:23
 1/5 mantis religiosa ***** válasza:
Nem tudom, hányas évjáratú az Audid, de Nekem volt egy '79-es 80-asom, azon a következő módon oldottuk meg édesapám egyik barátjának a segítségével. Mivel a bowden annyira megnyúlt, hogy már a váltónál levő résznél nem lehetett állítani, a váltóból kijövő tengely, amit a bowden egy karon keresztül mozgat, tengelyvége bordázott kialakítású. Ha a tengely végén levő kart fellazítod. és néhány bordával elforgatod, majd újra meghúzod, akkor már kiemel a kuplungtárcsa, és reccsenés nélkül tudod majd egyesbe és hátramenetbe kapcsolni. Remélem ez Nálad is beválik!
2013. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat! Az autóm egyébként 1985. 6. havában készült és egy 69 lóerős diesel motor hajtja (2000ccm), a váltója öt sebességes és nincs rajta kuplung kiemelő villa, hanem a kuplung bowden közvetlenül a váltóházba megy. Lehet, hogy le kellene vennem az egész váltót.
2013. szept. 11. 17:22
 3/5 mantis religiosa ***** válasza:
Esetleg még annyit megpróbálhatsz, hogy interneten keresel egy robbantott, vagy metszeti ábrát, és azon tanulmányozod. Minden előzmény nélkül nem biztos, hogy jó ötlet nekifogni a szétszerelésnek. Ha mégis hozzá kezdesz, legyen Nálad egy digitális fényképezőgép. és lépésenként örökítsd meg a munkafolyamatot, így az összeszerelésnél könnyebb dolgod lesz.
2013. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, ha neki kezdek, lefényképezem a munkafolyamatot. Robbantott ábrát már próbáltam keresni, de sajnos nem leltem meg. A pontos kereséshez szükségem lenne a váltó kódjára, de se magán a váltóházon, sem az interneten a típusra vonatkozó adatok között nem találtam.
2013. szept. 14. 09:41
 5/5 mantis religiosa ***** válasza:
Próbáld meg gyári honlapon, fordító programmal, évjárat alapján, vagy írhatsz a magyarországi audi-gyárnak, hátha segítenek.
2013. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!